Rīgas «Dinamo» izbraukumā Ņižņekamskā piedzīvo ceturto zaudējumu pēc kārtas

Rīgas "Dinamo" ceturtdien, pabeidzot trīs izbraukuma spēļu sēriju, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā viesos ar rezultātu 2:3 pēcspēles metienu sērijā piekāpās Ņižņekamskas "Ņeftehimik".

"Dinamo" hokejisti piedzīvojušu zaudējumus četrās spēlēs pēc kārtas un no izbraukuma sērijas mājās pārvedīs vienu punktu.

Divus vārtus "Dinamo" labā guva Rūdolfs Červenijs.

Mača astotajā minūtē rīdzinieki nonāca iedzinējos. Pēc Marata Hairuļina metiena Juhans Matsons lāga nenofiksēja ripu, kas viņam starp kājām ieslīdēja vārtos. Perioda otrajā pusē mājinieki noklaudzināja vārtu konstrukciju.

Vien spēles vidū viesi pirmo reizi mačā tika pie iespējas spēlēt vairākumā, taču to nerealizēja. Tiesa, 68 sekundes pirms otrās trešdaļas beigām Červenijs izmantoja pretinieku kļūdu aizsardzības zonā un ieraidīja ripu vārtos, panākdams 1:1.

Jau trešā perioda trešajā minūtē "Dinamo" pārņēma vadību. Nepieskatīts vārtu priekšā palika Červenijs, kurš raidīja ripu mērķī un guva savus otros vārtus. Tomēr rīdzinieki nenoturēja vadību, jo trīs minūtes un 20 sekundes pirms pamatlaika beigām ripa no Andreja Čiviļeva nonāca vārtos. Metiens tika ieskaitīts, spītējot tam, ka vārtsarga laukumā bija kontakts ar Matsonu.

Par neveiksmīgi apstrīdēto vārtu guvumu "Dinamo" bija spiesta spēlēt mazākumā, kuru izturēja. Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 2:2 un cīņa turpinājās pagarinājumā, kurā arī "Dinamo" nosargāja vārtus neskartus, divas minūtes spēlējot mazākumā.

Uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienu sērijā, kurā "Dinamo" zaudēja ar 1:2. Rīdziniekiem "bullīti" realizēja Červenijs, bet savos metienos kļūdījās Lauris Dārziņš, Jere Karjalainens, Metjū Lorito un Edgars Kulda. Uzvaru mājiniekiem nodrošināja Jevgeņija Mitjakina metiens.

Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas "Dinamo" ar izcīnītiem 26 punktiem 31 spēlē ierindojas 11.vietā, pirmajam astoņniekam zaudējot desmit punktus. Savukārt "Ņeftehimik" Austrumu konferencē ar 34 punktiem 32 spēlēs ieņem septīto vietu.

Rīgas komanda pēdējās sešās spēlēs ir spējusi izcīnīt tikai vienu uzvaru, mājās ar 3:2 pārspējot Vladivostokas "Admiral", bet pēdējās 11 cīņās piedzīvojusi deviņas neveiksmes, zaudējot pēdējās trīs spēlēs - ar 1:3 viesos un 2:4 mājās Kazaņas "Ak Bars" un ar 0:1 viesos - Jāņa Jaka pārstāvētajai "Soči".