Rīgas «Dinamo» ielaiž septiņus vārtus, izbraukuma noslēgumā zaudē Helsinkos

Rīgas "Dinamo" pirmdien izbraukumā ar 3:7 zaudēja vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvētajai Helsinku "Jokerit" Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē, liecina rīkotāju informācija. Kalniņš laukumā gan netika, jo palika rezervē.

Latvijas komandā vārtus guva Gints Meija, Vitālijs Pavlovs un Lauris Dārziņš, savukārt uzvarētājiem pa diviem precīziem metieniem veica Niklass Jensens un Sakari Maninens. Pirmajās divās trešdaļās Latvijas klubs divreiz izvirzījās vadībā, bet pēdējā periodā vārtus guva, kad "Jokerit" jau bija vadībā ar 5:2.

Rezultatīva skaitliskā vairākuma izspēle ļāva "Dinamo" 8.minūtē atklāt rezultātu, kad pēc Linusa Videla piespēles Meija vārtu priekšā ievirzīja ripu tīklā. Vadību viesi saglabāja tikai pāris minūtes, jo vairākumu izmantoja arī "Jokerit", tiesa, Jensens "Dinamo" vārtsargu Kristeru Gudļevski pārspēja divas sekundes pēc noraidījuma beigām.

Vēlreiz vienu vārtu pārsvaru rīdziniekiem nodrošināja Pavlovs piecas minūtes pirms otrā perioda noslēguma. Tomēr Alekss Grants un Sakari Maninens līdz pārtraukumam panāca jau 3:2 "Jokerit" labā. Laukuma saimnieki trešā perioda vidū nostiprinājās vadībā ar Džona Normana trāpījumu pēc Gudļevska kļūdas un vēl vienu Jensena precīzu plaukstas metienu. Pēc Dārziņa vārtu guvuma vēl atlika vairāk nekā sešas minūtes, lai izglābtos, taču Gudļevska aizstāšana ar laukuma spēlētāju priekšpēdējā minūtē beidzās ar Marko Antilas metienu tukšos vārtos. Maninens 13 sekundes pirms beigu svilpes vēlreiz realizēja skaitlisko vairākumu.

Pēc trīs spēļu izbraukuma rīdzinieki atgriezīsies mājās, kur piektdien tiksies ar pašreizējiem Rietumu konferences vicelīderiem Sanktpēterburgas SKA. Ar 21 spēlē gūtām deviņām uzvarām "Dinamo" ieņem 8.vietu Rietumu konferencē.