Rīgas «Dinamo» hokejisti zaudē un spēlēs par 3.vietu LDz kausa izcīņā

Rīgas ''Dinamo'' hokejisti trešdien ar 2:3 pēcspēles metienos zaudēja Jaroslavļas "Lokomotiv" un "Latvijas Dzelzceļa" (LDz) kausa izcīņas noslēgumā pretendēs uz 3.vietu, liecina organizatoru informācija. Finālspēles pārbaudes turnīrā "Arēnā Rīga" notiks ceturtdien.

Mājiniekiem ar vārtu guvumu izcēlās Guntis Galviņš un Gints Meija, kurš trīs minūtes pirms pamatlaika beigām realizēja soda metienu un vēlreiz atjaunoja neizšķirtu. Pēcspēles metienos "Dinamo" uzbrucēji palika tukšā, kas liedza komandai iekļūt turnīra finālā.

Spēlē par 3.vietu rīdzinieku pretinieki būs Minskas "Dinamo", bet par kausu finālā cīnīsies Krievijas klubi "Lokomotiv" un Kazaņas "Ak Bars".

"Dinamo" un "Lokomotiv" cīņā pirmajā trešdaļā abas komandas vairāk koncentrējās pretinieku neitralizēšanai un asu uzbrukumu nebija daudz. Vadībā viesi izvirzījās sešas minūtes pirms pārtraukuma, kad "Dinamo" nesaskaņoti nospēlēja aiz saviem vārtiem. Vārtsargs Joakims Eriksons no aizvārtes piespēlēja "Lokomotiv" uzbrucējam Daņilam Romancevam, kurš no asa leņķa un patālas distances trāpīja vārtos.

Otrā perioda sākumā "Dinamo" ātri panāca izlīdzinājumu, kad Galviņš ar tālu plaukstas metienu aizsarga aizsegā pārspēja viesu vārtsargu Alekseju Muriginu. Perioda beigas labāk aizvadīja "Lokomotiv", un trīsarpus minūtes pirms pēdējā pārtraukuma Jonass Enlunds cīņā vārtu priekšā vēlreiz izvirzīja Jaroslavļas klubu vadībā.

"Lokomotiv" aizsardzība trešajā periodā spēja noturēt mājinieku uzbrukumus, taču trīs minūtes pirms pamatlaika beigām nogāza Meiju viņa izrāvienā vienatnē pret vārtiem. Tiesnesis par pārkāpumu piešķīra soda metienu, ko Meija pārliecinoši realizēja.

Rezultāts vairs nemainījās līdz pēcspēles metieniem, ko viesiem realizēja Jegors Averins un Stafans Kronvals, bet "Dinamo" uzbrucējiem Villem Leino un Laurim Dāziņam nesekmējās.

Dienas pirmajā spēlē Kazaņas "Ak Bars" ar 4:1 uzveica Minskas "Dinamo" vienību un nodrošināja dalību finālā. Turnīra noslēgumā ceturtdien notiks spēles par vietām - grupas turnīra divas labākās komandas tiksies finālā, bet divas vājākās vienības noteiks 3. vietas ieguvējus.

Septīto reizi rīkotajā LDz kausa izcīņā Rīgas "Dinamo" pirmajās divās spēlēs pārspēja Minskas "Dinamo" (4:3) un piekāpās Kazaņas "Ak Bars" (2:3), kas trofeju pārbaudes turnīrā ieguva pirms gada.

Pirms LDz kausa izcīņas aizvadītajās pārbaudes spēlēs Rīgas "Dinamo" rēķinā bija četras uzvaras piecās cīņās. Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonu rīdzinieki sāks 25.augustā mājās pret Kazaņas "Ak Bars".