Rīgas «Dinamo» hokejisti ielaiž vārtus vairākumā, spēles galotnē piekāpjas CSKA

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas "Dinamo" sestdien Maskavā piedzīvoja jau otro neveiksmi šosezon. "Dinamo" otrajā izbraukuma spēlē Maskavā ar 2:3 piekāpās CSKA, kas pagājušajā sezonā spēlēja KHL finālā.

Vārtus Rīgas komandā guva Hanters Šinkaruks un Nikolajs Jeļisejevs, bet CSKA rindās izcēlās Mihails Grigorenko, Antons Sļepiševs un Sergejs Andronovs.

Spēles sākumā abas komandas demonstrēja ātru hokeju, ripai pirmajās trīs minūtes tikai neilgu laiku noturoties kādas komandas aizsardzības zonā. Pirmo metienu pa Adama Reideborna vārtiem izdarīja Lukāšs Radils, kurš atkārtoti pretinieku vārtus apdraudēja pēc aptuveni divām ar pusi spēlētām minūtēm. Brīdi vēlāk CSKA hokejistu no muguras pagrūda Rūdolfs Červenijs, bet pretinieki atriebās par šo epizodi, tāpēc nākamās divas minūtes laukumā spēlēja astoņi spēlētāji - četri katrā komandā.

Perioda septītajā minūtē, kad abas komandas jau spēlēja vienādos sastāvos, ripu no aizvārtes izvilka Daniels Bērziņš, bet Gints Meija partnera piespēli nespēja pārvērst vārtu guvumā. Uzreiz pēc tam sekoja divi CSKA uzbrukumi, pēc otrā laukumu ar partneru palīdzību pametot Aleksandram Protapovičam. Uzbrucējs savu vārtu priekšā centās neitralizēt epizodi, bet CSKA hokejists viņu no muguras paklupināja, rīdziniekam neveiksmīgi pagriežot ceļa locītavu. Dažas minūtes vēlāk Protapovičs jau atkal bija redzams laukumā.

Piecas minūtes līdz trešdaļas beigām "Dinamo" mazākumā atstāja Ralfs Freibergs, bet viesi prata aizsargāties un vārtus nosargāja neskartus. Pirmās 20 minūtes noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Otro trešdaļu veiksmīgāk iesāka viesi, Mārtiņam Karsumam pie pretinieku vārtiem nopelnot skaitlisko vairākumu. "Dinamieši" nespēja izmantot viena vīra pārsvaru, bet tas perioda septītajā minūtē izdodas CSKA. Juhans Matsons īsā laika sprīdī atvairīja trīs metienus, bet Grigorenko šķēlienu no "ūsiņām" neizdevās tvert.

Mača vidū jeb 30.minūtē "dinamieši" mazāk nekā minūtes laikā guva divus vārtus un jau panāca vadību 2:1. Sākotnēji Kristapa Sotnieka nopelnīto vairākumu vārtu priekšā pēc Laura Dārziņa piespēles realizēja Jeļisejevs, bet 46 sekundes vēlāk Šinkaruks izslidoja vienatnē pret Reidebornu un raidīja ripu zem vārtu pārliktņa. Otrā perioda izskaņā CSKA pretinieku aizsardzības zonā uzkavējās arvien ilgāk, bet disciplinēta un organizēta aizsardzība "dinamiešiem" ļāva noturēt pārsvaru.

Noslēdzošā perioda ievadā CSKA metās atspēlēties, bet pēc piecām spēlētām minūtēm metienos pa vārtiem līdzsvars - 2:2. Rīdziniekiem ilgu laiku izdevās veiksmīgi aizstāvēties līdz spēles 48.minūtē vārtu priekšā vēl vienu noraidījumu nopelnīja Freibergs. Lai panāktu neizšķirtu, CSKA bija nepieciešamas vien astoņas sekundes. Pēc lieliskas saspēles ripu tukšos vārtos raidīja Sļepiševs.

Astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām Daniels Bērziņš nopelnīja divas minūtes, bet Oskars Cibuļskis minūti vēlāk ieilguša uzbrukuma beigās glāba komandu no droša vārtu zaudējuma. Kad spēlē bija atlikušas nedaudz mazāk par četrām minūtēm, "Dinamo" vairākumu nopelnīja Frenks Korado, bet tas neliedza CSKA iemest trešos vārtus. Aleksandra Popova filigrānā piespēle ātrajā uzbrukumā ļāva Sergejam Andronovam vadībā izvirzīt mājiniekus - 3:2.

Pēdējo minūti rīdzinieki spēlēja sešu vīru sastāvā, bet tas nedeva cerēto rezultātu. Sergejs Plotņikovs nonāca labā metiena pozīcijā, taču ripu raidīja garām tukšiem vārtiem. "Dinamo" arī pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, bet nepaspēja atspēlēties un sezonas otrajā spēlē CSKA piekāpās ar 2:3.

Ceturtdien "Dinamo" savā šīs sezonas pirmajā spēlē ar 2:3 sīvā cīņā piekāpās Jaroslavļas "Lokomotiv", bet CSKA dienu iepriekš jaunās sezonas atklāšanas mačā ar 0:4 atzina Boba Hārtlija vadītās komandas Omskas "Avangard" pārākumu.

Pagājušajā sezonā komandas aizvadīja trīs savstarpējas spēles, divās uzvaru svinot CSKA. Pirmais mačs sezonas sākumā nevarēja notikt, jo Rīgas klubu skāra Covid-19 uzliesmojums. Vēlāk KHL lēma "Dinamo" piešķirt tehnisko zaudējumu. Maskavas komanda divos mačos uzvarēja ar 7:1 un 4:3 (papildlaikā), bet pēdējā duelī "Dinamo" bija pārāka ar 4:1.

Kopumā KHL čempionātā abas komandas savā starpā tikušās 35 reizes, no kurām astoņās uzvarējusi "Dinamo".

Izbraukuma pēdējo spēli "Dinamo" pirmdien aizvadīs pret Pekinas "Kuņluņ Red Star".

"Dinamo" ar diviem zaudējumiem sezonas ievadā Rietumu konferencē ieņem devīto vietu 12 komandu konkurencē.