Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Juriju Perevoščikovu

Rīgas «Dinamo» jaunā sezona. Intervija ar Rīgas «Dinamo» galveno treneri Pēteri Skudru

Rīgas «Dinamo» galvenais treneris Skudra: Jūtos piederīgs Latvijai

Lielu pieredzi Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) guvušais Pēteris Skudra jau astoņus gadus ir nepārtraukti strādājis Krievijā, tomēr pirms jaunās sezonas par Rīgas "Dinamo" galveno treneri kļuvušais speciālists ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" pastāstīja, ka arvien jūtas piederīgs Latvijai.

Skudru ar Latviju saista draugi un vecāki, turklāt arī iepriekš viņš pēc darba sezonas Krievijā mēdza atgriezies uz īsu brīdi atvilkt elpu. Latvijā Skudra jūtas komfortabli, lai arī pašlaik viņam ir papildu uztraukums un atbildība jaunā amata dēļ.

"Nav tā, ka Latvijā neesmu bijis," teica Skudra.

Kad sākās KHL, Skudra tikko bija beidzis hokejista karjeru un nonāca "Dinamo" valdē kā kluba padomes priekšsēdētāja Jura Savicka padomnieks. Tomēr Skudra izmantoja iespēju atkal nokļūt tuvāk ledum un sākt trenēt, kas viņu darba gaitās aizveda uz Krieviju.

Pirmā reālā iespēja atgriezties Latvijā Skudram parādījās šovasar un citas darba iespējas viņš vairs neesot meklējis.

Rīga trenerim palikusi atmiņā ar vienmēr lielisko hokeja noskaņu arēnā neatkarīgi no komandas rezultātiem. Skudra cer panākt, ka "Dinamo" viņa vadībā to atgūs, un uzdevums esot reāli izpildāms. 

Skudra sevi uzskata par prasīgu, bet tajā pašā laikā godīgu treneri. Pirmkārt prasīgu pret sevi un kolēģiem treneru kolektīvā. Viņš uzsvēra, ka treneris var būt prasīgs tikai tad, ja ir spējis sagatavot labu komandu. Skudra sevi uzskata par sistēmas treneri, kas prasa no hokejistiem noteiktas darbības spēlē bez ripas, bet ar ripu komandai ļauj spēlēt brīvāk. 

Trenerim pastāvīgi jādomā, kā katru dienu padarīt savu komandu labāku un kļūt labākam arī pašam, paskaidroja Skudra. "Reāls darbs no rīta līdz vakaram. Ja hokejists atnāk un patrenējas divas trīs stundas un iet mājās, tad treneris, atnācis no rīta, nezina, cikos ies mājās," teica "Dinamo" vadības uzticību iemantojušais speciālists.

Uz soliņa Skudra nereti ir bijis emocionāls, bet viņš uzskata, ka tikai brīžos, kad komandai bijusi vajadzīga dzirkstele.

Ja komandā ir vairāki emocionāli hokejisti ar līdera dotībām, trenerim nav nepieciešams tik ļoti iesaistīties ar savām karstām emocijām, pastāstīja Skudra. 

KHL pavadītos astoņus gadus, tostarp sešus gadus strādājot galvenā trenera amatā, Skudra uzskata par lielu pieredzi, ko viņš centīsies izmantot, lai sasniegtu Rīgas "Dinamo" prasītos rezultātus. Skudra uzsvēra, ka viņam pašam, kluba vadībai un spēlētājiem ir savas ambīcijas, jo visi grib sasniegt augstākus rezultātus. "Centīsimies atgriezt pilnas tribīnes ar savu spēli, saviem rezultātiem," teica treneris.

Spēlētāju motivācijā par izšķirošu Skudra uzskata profesionālu attieksmi.

Arī Krievijā vietējiem hokejistiem konkurence arvien pieaug un algas sarūk, tādēļ attieksme mainās uz labo pusi, pastāstīja speciālists. 

Skudra raksturoja KHL kā ļoti spēcīgu līgu, kur hokejistam nepieciešama zināšanu bāze, lai tajā spēlētu. Var labi spēlēt Norvēģijā, Dānijā un būt labākais pēc statistikas rādītājiem, bet videoanalīzē ir redzams, ka hokejists tikai "skraida uz dīķa", un tādi spēlētāji KHL bieži vien ātri pazūd, paskaidroja "Dinamo" treneris. 

Šveicē un Zviedrijā nav tik daudz solīda līmeņa spēlētāju, jo KHL ir daudz augstas klases hokejistu un nopietna konkurence, kas veicina meistarību, savu skatījumu atklāja Skudra. Viņš uzsvēra, ka visos KHL klubos ir labi spēlētāji un komandai vienmēr jābūt gatavai nopietnai cīņai.

Skudra solīja, ka "Dinamo" iekļaušanai sastāvā primāri izvērtēs Latvijas hokejistus, kas varēs pievienoties valstsvienībai. Arī citu KHL klubu noskatījušais Kaspars Daugaviņš būtu varējis nokļūt "Dinamo", bet, pēc Skudras teiktā, pietrūcis laika, lai vienotos. Skudra visvairāk vēlas, lai hokeja fani gūtu baudu no "Dinamo" spēles un redzētu, ka mainījusies ir gan komanda, gan tās rezultāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti