Rīgas «Dinamo» finišam tuvojas ar uzvaru mača galotnē Helsinkos

Rīgas "Dinamo" piektdien Somijā ar 4:2 uzvarēja vietējo "Jokerit" Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē un pārtrauca septiņu zaudējumu sēriju, liecina KHL informācija. Vēl cīņas priekšpēdējā minūtē rezultāts bija neizšķirts, bet viesi prasmīgi izmantoja lielo skaitlisko vairākumu.

Savus pirmos vārtus "Dinamo" rindās guva Oskars Batņa un Emīls Ģēģeris, kurš pēdējās divās spēlēs izcēlies ar trim precīziem metieniem. Uzvaras vārtus vairākumā spēles priekšpēdējā minūtē guva Miķelis Rēdlihs, savukārt pēdējo ripu tukšos vārtos vēl raidīja Miks Indrašis.

Abas komandas jau svētdien tiksies Rīgā.

Otrās trešdaļas vidū "Jokerit" vadībā izvirzīja Olli Palola - uzbrucēja metienu spēlētāju aizsegtais rīdzinieku vārtsargs Mants Armalis pamanīja par vēlu. Gūtie vārti vairoja "Jokerit" enerģiju, bet pretuzbrukumā Batņa panāca neizšķirtu, kad no zonas vidus viņa mesto ripu nesavaldīja mājinieku vārtsargs Raiens Zapolskis.

Rīdzinieki gandrīz divas minūtes trijatā pret pieciem izturēja pēdējās trešdaļas vidū, bet piecarpus minūtes pirms beigu svilpes spēcīgs un precīzs Ģēģera metiens no tuvas distances neatstāja izredzes Zapolskim. Minimālo pārsvaru noturēt gan neizdevās - minūti vēlāk līdz metienam no vārtu priekšas tika Peka Jormaka un atjaunoja neizšķirtu.

Izšķiroši mača galotnē bija divi "Jokerit" noraidījumi, kas mājiniekus atstāja trijatā, un iespēju vārtu priekšā izmantoja Rēdlihs. Laukuma saimnieki vēl mazākumā aizstāja Zapolski ar laukuma spēlētāju, bet zaudēja ceturtos vārtus.

Sezonā pēdējās divas spēles "Dinamo" aizvadīs jau pēc Phjončhanas olimpiskā turnīra pauzes februāra un marta mijā, tiekoties ar Minskas "Dinamo" viesos un ar "Jokerit" mājās.

KHL turnīra tabulā Latvijas komanda ar 53 spēlēs gūtiem 47 punktiem arvien ir pēdējā vietā Rietumu konferencē un līgas kopvērtējumā.