Rīgas «Dinamo» blāvi zaudē šveiciešiem Špenglera kausa izcīņas startā

Rīgas "Dinamo" otrdien Davosā necili sāka Špenglera kausa izcīņu, pirmajā spēlē neko neiespējot pret mājinieku šveiciešu izlasi, kas bija pārāka ar 6:1, liecina organizatoru informācija. Turnīrā, kur startē sešas rīkotāju uzaicinātas komandas, rīdzinieki vēl saglabā izredzes pacīnīties par trofeju.

Vienīgos vārtus Latvijas komandā guva Miks Indrašis, kurš otrajā trešdaļā skaitliskā vairākumā samazināja rezultāta starpību līdz 1:3. Indraši arī atzina par labāko "Dinamo" sastāvā.

Nākamajā un pēdējā spēlē grupas kārtā "Dinamo" trešdien spēlēs pret Somijas klubu Hemēnlinnas HPK. Špenglera kauss ir vecākais Eiropas klubu turnīrs, kas risinās jau 91.reizi. Uzvarētāji kļūs zināmi gada pēdējā dienā.

Enerģiskā spēles sākumā šveicieši nekavējās daudz mest pa Jāņa Kalniņa sargātajiem vārtiem, un Eriks Blūms jau otrajā minūtē ar patālu metienu atklāja rezultātu. Tikai pāris minūtes vēlāk aizturētā soda situācijā Rafaels Diass tika līdz vārtu priekšai un trāpīja Kalniņam virs pleca, divkāršojot laukuma saimnieku pārsvaru. Tiesneši gan ilgi pētīja video atkārtojumu, līdz pārliecinājās, ka ripa ielidoja zem pārliktņa, pirms atlēca laukumā.

Kalniņu vārtos aizstāja Mants Armalis, taču pirmās trešdaļas vidū kapitulēja arī viņš, kad Damjēns Brunners pirmais tika pie ripas vārtu priekšā un realizēja skaitlisko pārsvaru. Arī otrajā trešdaļā aktīvāk spēlēja laukuma saimnieki, tomēr skaitliskā vairākuma izspēlē Indrašis rezultāta starpību samazināja. "Dinamo" cerības ātri atvēsināja Dominiks Šlumpfs, ar tālu metienu panākot Šveicei 4:1. Rīdzinieks uzbrukums bija lēns un neefektīvs, tādēļ neko bīstamu izveidot neizdevās.

Organizētāk "Dinamo" uzbrukumā darbojās pēdējās trešdaļas sākumā, bet pie vārtu guvuma tika laukuma saimnieki. Luka Facīni pēc ieslidošanas zonā meta un trāpīja vārtu tuvajā augšējā stūrī. Rīdzinieku treneri vārtu guvumu apstrīdēja, viņuprāt, tiesnešu nepamatoti nefiksētas aizmugures dēļ, tomēr soģi pēc video izskatīšanas norādīja uz laukuma centru. Cīņas iznākums bija praktiski skaidrs, un rīdzinieku nesaskaņotā darbība aizsardzībā ļāva Lino Marčīni gūt vēl sestos vārtus.

Otrā grupā spēlēs mājinieki HC "Davos", Eiropas klubu Kanādas izlase un Čehijas klubs Hradeckrālovas "Mountfield", ko pārstāv arī Oskars Cibuļskis un Andris Džeriņš. Grupu uzvarētāji uzreiz tiks pusfinālos, bet pārējās komandas izslēgšanas pirmajā kārtā noteiks vēl divus pusfinālistus.

Rīgas "Dinamo" hokejisti Špenglera kausa izcīņā spēlēja arī 2011.gadā, kad aizkļuva līdz finālam, kur piekāpās HC "Davos" vienībai.