Rīgas «Dinamo» beigu trešdaļā nenoturas pret jauno līgas līdervienību CSKA

Rīgas "Dinamo" ceturtdien mājās ar 0:2 zaudēja Maskavas CSKA vienībai, kam "Arēnā Rīga" gūtais panākums ļāva kļūt par Kontinentālās hokeja līgas (KHL) līderi, liecina KHL informācija. Abus vārtus mājinieki ielaida pēdējā periodā, turklāt otrā ripa mača beigās ielidoja jau tukšos vārtos.

Labu spēli aizvadīja "Dinamo" vārtsargs Jānis Kalniņš, savukārt uzbrukumā rīdziniekiem nācās palikt tukšā.

CSKA vairāk uzbruka pirmajā trešdaļā, tomēr laukuma saimnieki droši darbojās aizsardzībā un dažbrīd radīja draudus arī Iļjas Sorokina sargātajiem vārtiem. Viesi pēc pārtraukuma uzbrukumā centās nospēlēt mērķtiecīgāk, bet bez panākumiem.

Mazākumā gandrīz vienam pret vienu izdevās izrauties Mikam Indrašim, tomēr aizsargs paspēja patraucēt. Pusotru minūti pirms otrās trešdaļas beigām CSKA ieguva tiesības izpildīt soda metienu, bet vārtos Kalniņš bija pārāks par Andreju Kuzmenko. Otrajā periodā "Dinamo" palika bez uzbrucēja Pjotra Sčastļivija, kurš devās uz ģērbtuvēm pēc ripas trāpījuma pa seju. Pie Kalniņa vārtiem nereti uzvirmoja asākas sadursmes, kas gan neietekmēja vārtsarga pārliecinošo sniegumu.

Pēdējās trešdaļas sākumā pēc ripas trāpījuma laukumu bija spiests pamest arī "Dinamo" aizsargs Aleksandrs Jerofejevs. Zaudētājos mājinieki nonāca perioda 7.minūtē, kad ātra CSKA uzbrukuma noslēgumā Kirils Petrovs bez ripas apturēšanas raidīja to vārtos. Sergejs Andronovs vēl vienā bīstamā epizodē trāpīja pa mājinieku vārtu stabiņu.

Vairāk nekā minūti mača beigās "Dinamo" spēlēja ar sešiem laukuma spēlētājiem un 39 sekundes pirms beigu svilpes nopelnīja arī skaitlisko vairākumu, ko neizdevās realizēt. Turklāt Vladimirs Žarkovs vēl trāpīja tukšajos vārtos.

Trīs mājas spēļu sēriju "Dinamo" pabeigs sestdien, kad uzņems Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto līgas līdzšinējo līdervienību Sanktpēterburgas SKA, kas gan ir zaudējusi pēdējās četrās spēlēs. Gadu rīdzinieki sāka ar uzvaru pār Čerepovecas "Severstaļ" (5:2).

Pēc 46 no regulārās sezonas 60 spēlēm "Dinamo" ar 42 punktiem joprojām ir pārliecinoši pēdējā -14.- vietā Rietumu konferencē, no priekšpēdējās pozīcijas atpaliekot 11 punktus.