Rīgas «Dinamo» ar diviem Jeļisejeva vārtiem nepietiek uzvarai Sočos

Rīgas "Dinamo" piektdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) četru spēļu izbraukuma pēdējā mačā viesos ar rezultātu 2:3  pagarinājumā piekāpās "Soči" komandai, kurā ar diviem rezultativitātes punktiem izcēlās Jānis Jaks. Savukārt rīdziniekiem divus vārtus guva Nikolajs Jeļisejevs, kurš šosezon ar astoņiem precīziem metieniem ir "Dinamo" rezultatīvākais spēlētājs. Abos vārtos asistēja Lauris Dārziņš.

"Dinamo" nonāca iedzinējos jau pēc nospēlētām 80 sekundēm, kad atlēkušo ripu vārtu priekšā uztvēra Dmitrijs Kolgotins, kurš savu iespēju izmantoja - 1:0. Mača astotajā minūtē pēc ieslidošanas uzbrukuma zonā Dārziņš piespēlēja Jeļisejevam, kurš izdarīja zibenīgu metienu un bija nekļūdīgs - 1:1. Astoņas minūtes pirms pirmā perioda beigām, Soču vienībai spēlējot vairākumā četratā pret trijiem, Jaks izpildīja spēcīgu un tālu metienu, pēc kura pielabošanas Juhanu Matsonu pārspēja Ņikita Feoktistovs.

Otrais periods aizritēja nepiekāpīgā cīņā un tā 15.minūtē ar pretiniekiem dūres izvicināja Gints Meija un Daniels Bērziņš. Par kautiņa iniciēšanu "Soči" komanda bija spiesta spēlēt divas minūtes mazākumā, taču rīdzinieki viena laukuma spēlētāja pārspēku neizmantoja. Tāpat mājinieki netika sodīti par nesportisku pārkāpumu trešdaļas priekšpēdējā minūtē.

Agresīva un asa spēle turpinājās arī mača trešajā nogrieznī. Četras minūtes pirms pamatlaika beigām Jeļisejevs noķēra pretinieku vārtsargu Magnusu Helbergu pretkustībā un no asa leņķa panāca 2:2. Pamatlaika pēdējās divas minūtes "Dinamo" spēlēja vairākumā, taču uzvaru izraut nespēja.

Duelis turpinājās pagarinājumā, kura ievadā disciplinārsodu par nesportisku pārkāpumu saņēma Jeļisejevs. Papildlaika otrajā minūtē Jaks izpildīja metienu tieši pretī vārtiem, ripai nonākot mērķī - 3:2. Pagaidām uzvaras vārtu guvums ieskaitīts Jakam, bet arī šajā situācijā Feoktistovs pielaboja latviešu metienu.

Pēc aizvadītām 16 spēlēm Rīgas "Dinamo" Rietumu konferencē ar 13 izcīnītiem punktiem ieņem devīto vietu, bet "Soči" ar desmit punktiem ir 12. vietā 12 komandu konkurencē.

Pēc šīs spēles Rīgas komanda aizvadīs divas mājas spēles, tiekoties ar "Sibirj" un Ņižņekamskas "Ņeftehimik".