Sporta ziņas

LSBL ceturtdaļfināls. RSU – BJBS «Rīga / Juniores». Guna Lagzdiņa

Sporta ziņas

Pārbaudes spēle hokejā. Slovākija – Latvija

Ledus laukumu gatavība Pasaules čempionātam hokejā

Rīgā top ledus laukumi hokeja čempionātam, spriedze saglabājas par «Daugavas» halli

Kamēr Latvijas hokeja izlase jau aizvada pirmās pārbaudes spēles, pasaules hokeja čempionāta rīkotāji vēl steidz pabeigt visus darbus, lai turnīrs pēc mēneša varētu notikt, kā plānots. Galvenie jautājumi ir par ledus laukumiem – tapšanas stadijā ir otrs spēles laukums Olimpiskajā sporta centrā, savukārt "Daugavas" stadiona ledus halle, kur izlases čempionāta laikā trenēsies, joprojām nav nodota ekspluatācijā.

Pasaules čempionāts hokejā oficiāli sāksies pēc nepilna mēneša ar Latvijas un Kanādas izlašu spēli "Arēnā Rīga". Lai arī turnīrs ir pavisam tuvu, rīkotājiem joprojām ir par ko lauzīt galvu, lai čempionāts tik tiešām notiktu sekmīgi – runa ir par nepieciešamajiem ledus laukumiem. Ar laukumu "Arēnā Rīga" viss ir skaidrs, savukārt Olimpiskajā sporta centrā notiek aktīvi būvniecības darbi, gatavojot otru spēļu laukumu, kas jau ticis pie apmalēm. 

Rīgā top pasaules hokeja čempionātam nepieciešamā infrastruktūra
00:00 / 04:28
Lejuplādēt

Čempionāta direktors Edgars Buncis Latvijas Radio norādīja, ka darbi laukuma tapšanā Olimpiskajā centrā pat apsteidz plānoto grafiku un maija sākumā tas būs gatavs uzņemt hokejistus. Ir uzstādītas arī no Somijas atvestās saldēšanas iekārtas, bet tribīņu un ģērbtuvju iekārtošana risināsies paralēli. Olimpiskais centrs ir atbrīvojis vietu komandu ģērbtuvēm, kā arī savedis kārtībā labierīcības un citas telpas.

"6. maijā abi laukumi, gan "Arēnā", gan Olimpiskajā centrā būs gatavi. Visas iekārtas ir ar rezervi, un tehniskais risinājums, vismaz pēc papīra un tā, ko redzu dzīvē, ļauj domāt, ka ar šiem jautājumiem nevajadzētu būt problēmām," pārliecību par plānu īstenošanu pauda Buncis.

Vēl viens problēmjautājums čempionāta rīkotājiem ir "Daugavas" stadiona ledus halle, kur būvniecība nu jau ir krietni aizkavējusies.

Hallei bija jābūt nodotai ekspluatācijā jau marta vidū, tomēr tas joprojām nav izdarīts.

"Daugavas" stadiona ledus halles savlaicīga pabeigšana un nodošana ekspluatācijā ir vitāli svarīga čempionāta sarīkošanai, jo tur divos laukumos paredzēti visu 16 izlašu treniņi, savukārt citās Rīgas ledus hallēs treniņus rīkot nevar laukuma izmēru dēļ.

Kultūras un sporta centra „Daugavas stadions" valdes loceklis Daniēls Nātriņš rakstiski Latvijas Radio kliedēja bažas par neiekļaušanos termiņos, norādot, ka

tiek kārtoti nepieciešamie dokumenti un jau nākamnedēļ paredzēts sākt ledus saldēšanu hokeja laukumā. 

"Pirmkārt, norisinās vēl pēdējie būvdarbi, to skaitā teritorijas labiekārtošanas darbi. Tiek kārtota dokumentācija un saņemti, kā arī iesniegti atzinumi, lai būvi varētu nodot ekspluatācijā," paskaidroja Nātriņš. "Otrkārt, būvnieks ir solījis, ka 28. aprīlī tiks sākta ledus saldēšana. Līdz tam laikam būs pabeigta iekārtu testēšana, attiecīgi ledus varētu būt gatavs, sākot no 5. maija. Tad turpināsim laukuma ieregulēšanu, lai panāktu maksimāli kvalitatīvu ledu. Treškārt, būvnieks šobrīd aktīvi strādā, lai halli nodotu ekspluatācijā līdz 30. aprīlim."

Nātriņš atzina, ka jūt zināmu spriedzi, zinot saspringtos termiņus, taču uzstādījums būvniekam ir paveikt visu noteiktajā termiņā. 

Nedēļas sākumā pirmoreiz publiski tika pieļauta iespēja, ka pasaules čempionāta spēlēs tribīnēs varētu ielaist skatītājus.

Spekulācijas par skatītāju ielaišanu klātienē bijušas vismaz pusgadu, taču tikai varbūtības formā un bez konkrētiem apgalvojumiem. Nu izskanējis noteikts skaitlis – 2660 skatītāji, kas ir aptuveni ceturtā daļa "Arēnas Rīga" ietilpības hokeja spēļu laikā. Čempionāta rīkotāji ir apmierināti, ka šāda diskusija vispār ir sākta, lieliski apzinoties, ka nekas nav garantēts un lēmums beigu beigās tik un tā būs atbildīgo iestāžu, nevis rīkotāju rokās.

Tomēr skatītāju ielaišanas iespējamība līdzi nes papildus organizatorisko darbu, pārkārtojot teritoriju, organizējot cilvēku plūsmu un arī biļešu tirdzniecību. Buncis pastāstīja, ka lēmums par skatītājiem var tikt pieņemts teju pēdējā brīdī un visu nepieciešamo cilvēku ielaišanai ir iespējams sagatavot ļoti ātri. 

"Par biļetēm un tādām praktiskām un nosacīti salīdzinoši vienkāršām lietām mēs esam gatavi to izdarīt divu dienu laikā. Būtiskākais no mūsu puses bija šo diskusiju uzsākt," paskaidroja Buncis. 

Čempionāta rīkotāji vēlas skatītāju jautājumā nevis radīt spiedienu, bet gan runāt, kā to paveikt, ja situācija ļaus,

teica Buncis. Organizatori būs gatavi operatīvi reaģēt, lai atvērtu durvis skatītājiem. 

Kamēr čempionāta rīkotāji vēl steidz sakārtot pēdējos organizatoriskos jautājumus, Eiropas izlases, tostarp Latvijas valstsvienība, jau aizvada treniņnometnes un arī pirmās pārbaudes spēles, lai 21. maijā varētu pēc iespējas labāk uzsākt turnīru. 

KONTEKSTS:

Pasaules hokeja čempionāts Rīgā risināsies no 21. maija līdz 6. jūnijam, piedaloties 16 valstsvienībām.

Tiesības uz visa pasaules čempionāta uzņemšanu Latvija ieguva 2021. gada februārī pēc IIHF lēmuma atņemt Baltkrievijai līdzrīkotājas tiesības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti