Rezultatīva vairākuma izspēle Krievijai nodrošina pasaules čempionu zeltu

Vairākumā četrus vārtus guvusī Krievijas izlase ar uzvaru 5:2 finālā pār Somiju svētdien Minskā izcīnīja zelta medaļas pasaules hokeja čempionātā, informēja organizatori. Bronzas medaļas iepriekš svētdien ieguva līdzšinējie čempioni zviedri.

Krievijas izlase otrajā trešdaļā atspēlēja vienu vārtu deficītu un izvirzījās vadībā ar 3:2, bet pēdējā periodā iemeta vēl divus vārtus un pēc gada pauzes atguva pasaules čempionu titulu. Somi finālā spēlēja pirmo reizi kopš 2011.gada, kad cīņā par zeltu pieveica Zviedriju.

Īpaši agresīvi finālā abas komandas aizvadīja pirmās minūtes, līdz vēlāk emocijas nedaudz pierima. Vadībā Krievija izvirzījās pirmās trešdaļas vidū, kad Sergejs Širokovs realizēja skaitlisko vairākumu. Lai gan Krievijai bija neliels spēles pārsvars, perioda pēdējās minūtēs bīstami pretuzbrukumi izdevās somiem. Vairākas iespējas palika neizmantotas un pēc Olli Palolas spēcīga metiena ripa trāpīja pa vārtu pārliktni. Tomēr trīs sekundes pirms pārtraukuma rezultāts kļuva neizšķirts - Krievijas vārtsargs Sergejs Bobrovskis izlaida starp kājsargiem ripu pēc Īro Pakarinena metiena.

Somija otrajā trešdaļā vadībā izvirzījās ar rezultatīvu vairākuma izspēli, kad Palola raidīja vārtos atsistu ripu. Taču krieviem ātri izlīdzinājumu panāca Aleksandrs Ovečkins, kurš saņēma ripu vārtu priekšā un apspēlēja vārtsargu Peku Rinni. Somijas hokejistu noraidījumi palīdzēja krieviem atgūt vadību, turklāt spēlējot piecatā pret trim - Jevgēņijs Malkins precīzi trāpīja aizsegtā Rinnes vārtu augšējā stūrī. Vēlreiz skaitlisko vairākumu Krievijai pēdējā trešdaļā realizēja Daniss Zaripovs, un Somijai izlīdzinājumu neizdevās panākt. Nevainojami vārtos darbojās Bobrovskis un Krievijai palīdzēja arī veiksme, kad Palola vēlreiz trāpīja pa pārliktni. Turklāt četras minūtes pirms spēles beigām Viktors Tihonovs vairākumā pielaboja ripu un tā Rinnes vārtos ielidoja piekto reizi.

Pie Krievijas izlases soliņa finālā nebija galvenā trenera Oļega Znaroka, kuru uz izšķirošo spēli diskvalificēja par izaicinošu zīmju valodu uzvarētā pusfināla pret Zviedriju izskaņā. Galvenā trenera pienākumus cīņā par zeltu pildīja Harijs Vītoliņš, kļūstot par Krievijas izlasē pirmo ārzemju speciālistu pie valstsvienības stūres. Krievi Minskā uzvarēja visās 10 spēlēs.

Par čempionāta vērtīgāko spēlētāju (MVP) nosauca Somijas vārtsargu Rinni.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase čempionātā netika tālāk par grupu kārtu un ierindojās 11.vietā.

Pasaules čempionāta fināls:

Krievija - Somija 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Vārtus guva: Sergejs Širokovs, Aleksandrs Ovečkins, Jevgēņijs Malkins, Daniss Zaripovs, Viktors Tihonovs - Īro Pakarinens, Olli Palola