Pirmajā spēlē Sējēja vadībā Rīgas «Dinamo» tiek pie uzvaras

Pirmajā spēlē, kopš Normunds Sējējs pārņēma Rīgas "Dinamo" galvenā trenera pienākumus, viņa vadītā komanda piektdien Krievijā ar 3:1 uzvarēja Podoļskas "Vitjaz", liecina organizatoru informācija. Tikai dienu iepriekš Latvijas kluba vadība atlaida līdzšinējo galveno treneri Kari Heikili, un Podoļskā viesi laukumā devās būtiski izmainītā sastāvā.

"Dinamo" vārtus guva uzvarētāju sastāvā par labāko nosauktais Miks Indrašis, Andris Džeriņš un Gunārs Skvorcovs. Mača iznākumu izšķīra pēdējā trešdaļā divi viesu gūtie vārti.

Rezultatīvs izvērsās spēles sākums un katra komanda ātri guva pa vieniem vārtiem. Indrašis nospēlēja individuāli meistarīgi un 6. minūtē no tuvas distances atklāja rezultātu. Taču "Vitjaz" pietika ar 19 sekundēm, lai Ņikita Viglazovs ar metienu tuvajā vārtu stūrī pārspētu epizodē kļūmīgi nospēlējušo "Dinamo" vārtsargu Jakubu Sedlāčeku.

Otrās trešdaļas sākumā pretuzbrukumā viens pret vienu ar Sedlāčeku izrāvās Romans Horāks, tomēr vārtsargu nepārspēja. Ātrā spēlē labas uzbrukuma iespējas radīja abas komandas, taču rezultāts nemainījās līdz pēdējā perioda otrajai minūtei, kad Džeriņš no iemetiena punkta ieslidināja ripu mājinieku vārtu vīram Igoram Saprikinam starp kājsargiem.

"Vitjaz" centieni rezultātu līdzsvarot neko nedeva, turklāt pēc mājinieku rupjas kļūdas savā zonā netraucēti ripu vārtu priekšā saņēma Skvorcovs un panāca 3:1. Tuvojoties spēles beigām, laukuma saimnieki cerības uz izglābšanos sev laupīja sev paši, pēdējās sešās minūtēs sapelnot trīs noraidījumus.

Kluba ģenerālmenedžerim Sējējam pirmoreiz vadot "Dinamo" galvenā trenera postenī, malā viņš atstāja uzbrucēju Miķeli Rēdlihu, bet pirmajā maiņā pie Laura Dārziņa un Tima Sestito nonāca Filips Toluzakovs. Pēc mēnesi ilgušas traumas dziedēšanas laukumā devās arī Kaspars Saulietis.

Šonedēļ "Dinamo" zaudēja abās mājas spēlēs Bratislavas "Slovan" un Zagrebas "Medveščak", turklāt neveiksme pret Horvātijas klubu kļuva par pēdējo klupšanas akmeni Heikilem. "Dinamo" šonedēļ paredzēta vēl viena izbraukuma spēle svētdien pret Maskavas "Dinamo", kas pēc galvenā trenera Harija Vītoliņa atlaišanas arī cīnās par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā.

Ar 45 spēlēs iekrātiem 57 punktiem "Dinamo" arvien ieņem 12. vietu KHL Rietumu konferencē. No konferences pirmā astoņnieka, kas regulārās sezonas izskaņā tiks izslēgšanas spēlēs, "Dinamo" atpaliek 13 punktus ar trim spēlēm rezervē.