Pasaules čempionāts hokejā. Slovākija - Dānija 2:0

Hokejs

Somija - Latvija. Intervija ar Sami Kapanenu pirms spēles

Pasaules čempionāts hokejā. Slovākija - Dānija. Spēles momenti

Piesardzīgā spēlē Slovākijas hokeja izlase uzvar Dāniju. Labākie brīži

Cīņa par iekļūšanu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā kļūst gana spraiga arī A grupā. Gan Slovākijai, gan Dānijai no šīs spēles rezultāta taps skaidrāks, vai pastāvēs iespējas aizsniegties līdz kārotajam. Tiešraide LTV7 un REPLAY.lv.

Abas komandas spēli iesāka aktīvi, taču piesardzīgi. Tādējādi rezultāts uz tablo mainījās tikai trešās trešdaļas astotajā minūtē, kad Slovākiju vadībā izvirzīja Peters Cehlariks.

Cehlariks izvirza Slovākiju vadībā

Septiņarpus minūtes līdz pamatlaika beigām Dānijas izredzes izlīdzināt reezultātu sadeldēja Adama Janošika precīzais šķēliens vārtos, panākot jau 2:0 Slovākijas labā. Lai arī dāņi aktīvi centās lauzt spēles gaitu, tomēr rezultāts uz tablo nemainījās.

Slovākija panāk 2:0

Slovākijas valstsvienība čempionātu iesāka ar pārliecinošu uzvaru pār Baltkrieviju (5:2), ar minimālu pārsvaru uzvarēja Lielbritāniju (2:1), sensacionāli pārspēja Krievijas olimpiskās komitejas komandu (3:1), bet pēc tam piekāpās Šveicei (1:8).

Tikmēr Dānija pārsteidza Zviedrijas izlasi, uzvarot ar 4:3, minimāli zaudēja Šveicei (0:1), tikai papildlaikā pieveica britus (3:2), un atzina krievu hokejistu pārākumu (0:3).

KONTEKSTS:

Pasaules čempionāts Rīgā ilgst no 21. maija līdz 6. jūnijam.

B apakšgrupā "Arēnā Rīga" spēlē Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna. A apakšgrupā iekļauta Krievijas olimpiskās komitejas komanda, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija, Baltkrievija un Lielbritānija. Līdz 1. jūnijam grupās izspēlēs apļa turnīru, noskaidrojot pa četrām komandām, kas iekļūs ceturtdaļfinālā.

No 1. jūnija pasaules čempionāta spēles klātienē drīkstēs vērot pret Covid-19 vakcinētie un Covid-19 izslimojušie skatītāji.