Pasaules U-20 hokeja čempionātā zināmi pusfinālisti

Favorīti pirmdien tika pie uzvarām ceturtdaļfinālos un saglabāja izredzes uz U-20 pasaules hokeja čempionāta godalgām, liecina organizatoru informācija. Pusfinālā zviedri tiksies ar mājiniekiem Kanādas junioriem, bet Krievijas izlases pretinieki būs amerikāņi.

Smagākais pārbaudījums ceturtdaļfinālā bija ASV izlasei, kas nenoturēja divu vārtu pārsvaru, tomēr spēja iemest izšķirošo ripu un nodrošināja uzvaru 3:2 pret Šveici. Krievijas juniori ar 4:0 uzveica turnīrā pārsteigumu sagādājušos Dānijas hokejistus.

Bez zaudējumiem arvien cīnās zviedri, vietu pusfinālā nodrošinot ar pārliecinošu uzvaru 8:3 pār Slovākijas izlasi. Savukārt laukuma saimnieki kanādieši ar 5:3 pārspēja Čehijas izlasi.

Abas pusfinālu spēles Monreālā notiks trešdien.

Latvijas izlase naktī uz trešdienu pēc Latvijas laika aizvadīs otro spēli pret Somiju sērijā par palikšanu elitē. Pirmajā spēlē Latvijas hokejisti zaudēja (1:2) un vēl viena neveiksme nozīmēs izkrišanu uz zemāku līmeni. Pasaules elitē Latvijas U-20 izlase spēlē sesto reizi, taču no izkrišanas līdz šim izdevies paglābties tikai divreiz - 2009. un 2012.gadā.