Pasaules U-20 hokeja čempionātā noteikti ceturtdaļfināla pāri

Līdz ar grupu spēļu noslēgumu sestdien Kanādā kļuva zināmi četri ceturtdaļfināla pāri, kuri turpinās cīņu par medaļām U-20 pasaules hokeja čempionātā, liecina organizatoru informācija. Ārpus izslēgšanas kārtas jau iepriekš palika Latvija un līdzšinējā čempionvienība Somija, kam atliks noskaidrot komandu, kas izkritīs uz zemāku līmeni.

Latvijas pārstāvētajā grupā Toronto pirmo vietu ieguva ASV izlase, kas ar 3:1 pārspēja mājiniekus kanādiešus un par vietu pusfinālā tiksies ar otras grupas ceturto vienību Šveici. Savukārt otro vietu grupā ieguvušie Kanādas juniori turnīru turpinās pret Čehiju.

Bez zaudētiem punktiem grupas kārtu Monreālā pabeidza zviedri, sestdien ar 5:2 pārspējot Čehiju. Zviedrijas izlase ceturtdaļfinālā spēlēs pret Slovākiju, kas sestdien ar 0:2 piekāpās krieviem un grupā ieņēma 4.vietu, apsteidzot tikai Latviju. Krievijas izlases nākamie pretinieki būs otro vietu Monreālas grupā ieguvušie dāņi.

Visas ceturtdaļfināla spēles notiks pirmdien, 2.janvārī, kad pirmo spēli izkrišanas duelī aizvadīs arī Latvijas un Somijas hokejisti, kuri sestdien pēdējā grupas spēlē ar 2:0 uzvarēja Šveici. Cīņa par palikšanu elitē ilgs, līdz kāda komanda sērijā gūs divas uzvaras.