Pasaules hokeja čempionātu Rīgā gatavojas rīkot pilna izmēra ledus laukumā

Nākamgad Rīgā gaidāmajā pasaules čempionātā hokejā spēles gatavojas aizvadīt pilna izmēra ledus laukumā, Latvijas Radio pastāstīja turnīra vietējo organizatoru SIA „Hokeja akadēmija” vadītājs Edgars Buncis. Visticamāk, ka "Arēnā Rīga" saglabās standarta ledus laukumu, bet pagaidām tas vēl nav pilnīgi skaidrs.

Vietējie organizatori aizstāvēja "Arēnas Rīga" intereses un palika pie uzskata, ka spēlei jāsaglabā lielais 60x30 metru laukums, taču iepriekš jūnijā Rīgas "Dinamo" apliecināja, ka izjūt Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spiedienu pāriet uz mazāka izmēra laukumu.  

Rīgā gatavojas pasaules hokeja čempionātamMārtiņš Kļavenieks

Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) oficiālais standarts ir 60x30 metri, tomēr organizācija jau ir pieņēmusi lēmumu, sākot ar 2022.gadu, pasaules čempionātus rīkot šaurākos 60x26 metru laukumos. Lai gan teorētiski saglabājas iespēja vietējiem organizatoriem lēmumu par laukuma izmēru pieņemt pēc saviem ieskatiem, IIHF cer, ka Nacionālās hokeja līgas (NHL) standartam atbilstoša mazāka spēles platība pievilinās pasaules čempionātiem labākos hokejistus no Ziemeļamerikas.

Savukārt Rīgā jau ilgstoši gatavojas pasaules čempionāta spēles aizvadīt uz lielā laukuma,

un Buncis uzskata, ka ieviest kādas izmaiņas varētu būt par vēlu.

"Mūsu šībrīža uzstādījums ir palikt pie 30x60 laukuma. Arī "Daugavas" [treniņu] hallē ir ieprojektēts un plānots 30x60 [metru laukums]," teica Buncis. "Process ir mazliet par tālu aizgājis, lai mēs atteiktos no šāda varianta," viņš piebilda.

Buncis apliecināja, ka pagaidām visi gatavošanās darbi čempionātam rit plānotajā ritmā, arī treniņhalles būvniecība pie "Daugavas" stadiona. Šī objekta būve čempionāta rīkotājus iepriekš darīja ļoti bažīgus, jo ilgi tika meklēts atbilstošs būvnieks, bet pašlaik darbi rit raiti. Buncis sagaida, ka darbus 2021.gada pavasarī pabeigs pietiekami laicīgi, lai pirms čempionāta sākuma vēl pārliecinātos, ka viss aprīkojums hallē darbojas.

Čempionāta spēļu kalendārs ir saskaņots ar IIHF un tā mārketinga partneri "Infront".

Kalendāra plānu vēlāk jūnijā pēc IIHF kongresa izsūtīs visām turnīra 16 komandām. Kad būs saņemts komandu apstiprinājums, kalendāru varēs publiskot. 

Gatavojoties čempionātam, liels laiks tiek veltīts plānošanai, jo ap "Arēnu Rīga" plānots izvietot papildu 130 piebūvju. Turnīra kalendāra izveide un piebūvju plānošana esot laikietilpīgākie darbi. Buncis sacīja, ka gandrīz droši var teikt, ka čempionāta sākums tiks pārcelts uz 21. maiju.

Nākamgad Rīgā B grupā spēlēs Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna, bet Minskā A grupā cīnīsies Baltkrievija, Krievija, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija un Lielbritānija. Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.

Pasaules čempionātam 2020.gadā bija jānotiek Cīrihē un Lozannā, bet meistarsacīkstes pandēmijas dēļ pilnībā atcēla. Sākotnēji pastāvēja iespēja, ka šveicieši varētu uzņemt 2021.gada čempionātu, tomēr šāds risinājums nepiepildījās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti