Pasaules hokeja čempionātu grib rīkot vienā valstī, rīkotājus nosauks ne agrāk kā pirmdien

Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) 2021. gada pasaules čempionātu vēlas sarīkot vienā valstī, otrdien pēc organizācijas padomes sanāksmes Krievijas aģentūrai RIAN teica IIHF prezidents Renē Fāzels. Vai izvēle būs par labu Latvijai, Slovākijai vai Dānijai, IIHF varētu nolemt pirmdien. Fāzels arī neizslēdz iespēju, ka čempionāts tomēr notiktu divās valstīs.

IIHF padomes sanāksmē kļuva skaidrs, ka lēmuma pieņemšanai vēl nepieciešams laiks, paskaidroja IIHF prezidents. Viņš piebilda, ka lēmums varētu kļūt zināms arī kādā citā dienā nākamās nedēļas sākumā.

"Ir kādas tehniskas detaļas, kas mums neļāva lēmumu par pasaules čempionāta norises vietu pieņemt šodien [26. janvārī]," Fāzelu citēja RIAN. "Bet pēc šodienas apspriedēm kļuva skaidrs, ka mums vēl vajadzīgs laiks. Lēmumu pieņemsim nākamnedēļ, iespējams, jau pirmdien. Lieta tāda, ka, ņemot vērā situāciju ar koronavīrusu, vēlamies, lai čempionāts notiek vienuviet, kur spēlētu 16 komandas. Pašlaik iespējas ir Dānijai, Latvijai un Slovākijai."

Līdzās Rīgai uz čempionāta uzņemšanu pretendē Dānijas pilsēta Herninga un Slovākijas galvaspilsēta Bratislava. Izmaiņas čempionāta rīkošanā ieviesa IIHF lēmums atņemt līdzrīkotāju tiesības Baltkrievijas galvaspilsētai Minskai. Otras grupas spēles sākotnējais plāns paredzēja aizvadīt Rīgā, bet Fāzela solījumi saglabāt Latvijai vismaz turnīra daļu vairs nešķiet uzticami.

Savukārt sarunā ar citu Krievijas ziņu aģentūru TASS Fāzels atzina, ka arī čempionāta norise divās valstīs nav neiespējama.

"Mēs runājam ar Bratislavu un Herningu, vai viņi spēs uzņemt 16 komandas. Latvijā uzņemt 16 komandas nav tik vienkārši, jo tur jāsakārto arēnas jautājums, jāierīko pagaidu arēna," Fāzelu citēja TASS. "Pašlaik mēs arvien runājam ar visām trim pusēm, bet neizslēdzam, ka čempionāts notiks arī divās valstīs. Koronavīrusa dēļ pārvietoties starp valstīm nav tik vienkārši, tas ir vēl viens svarīgs jautājums. Mums ir jānovērtē visi specifiskie jautājumi, jāizanalizē visi varianti, un pieņemsim hokejam labāko lēmumu."

IIHF prezidents Renē Fāzels par čempionāta rīkošanu Rīgā 

IIHF prezidents Fāzels iepriekš janvārī neklātienes sarunā ar Latvijas Televīziju apliecināja starptautiskās federācijas gatavību finansiāli iesaistīties čempionāta sarīkošanā un solīja, ka vismaz daļa turnīra notiks Rīgā. Savukārt Ministru kabinets nolēma atbalstīt un finansiāli iesaistīties čempionāta organizēšanā Latvijā, ja papildu finansējumu tam nodrošinās arī IIHF. Neoficiāla informācija liecina, ka valdība ir gatava iesaistīties ar ne vairāk kā 3 miljoniem eiro.

Lai visu 16 komandu spēles abās grupās sarīkotu Rīgā, vietējie organizatori piedāvāja Olimpisko sporta centru pārvērst par pagaidu ledus halli, bet pārējās spēles notiktu "Arēnā Rīga".

KONTEKSTS:

IIHF pirms nedēļas drošības apsvērumu dēļ atņēma Baltkrievijai pasaules čempionāta līdzrīkošanas tiesības. IIHF vēl jāpieņem nākamais lēmums, kur risināsies turnīrs.

Pasaules hokeja čempionāta norise ir plānota no 21. maija līdz 6. jūnijam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

A grupa Punkti
KOK *
17
Šveice
15
Čehija
13
Slovākija
12
Zviedrija
10
Dānija
9
Lielbritānija
4
Baltkrievija
4
B grupa Punkti
ASV
18
Somija
17
Vācija
12
Kanāda
10
Kazahstāna
10
Latvija
9
Norvēģija
8
Itālija
0

* KOK - Krievijas olimpiskās komitejas komanda

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt