Pasaules hokeja čempionāta startā Krievija «bullīšos» uzveic zviedrus

Par vienu no galvenajām pretendentēm uz zeltu uzskatītā Krievijas hokeja izlase piektdien Ķelnē ar 2:1 pēcspēles metienos uzvarēja Zviedriju pirmajā spēlē pasaules čempionātā, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts pēc vakara spēlēm)
Zviedrus pirmajā trešdaļā vadībā izvirzīja Eliass Lindholms, savukārt treneru Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītajā Krievijas izlasē rezultatīvs bija Sergejs Andronovs trešā perioda sākumā. Pēcspēles metienos uzvaru Krievijai nodrošināja Artēmijs Panarins.

Pirmajā spēlē otrā grupā Parīzē somi ar 3:2 pārspēja Baltkrieviju. Nedaudz vairāk kā piecās minūtēs baltkrievi ielaida divus vārtus, tomēr spēja panākt izlīdzinājumu. Uzvaras vārtus ziemeļniekiem pēdējās trešdaļas vidū guva Veli Mati Savinainens, kurš realizēja skaitlisko pārsvaru.

Vēlāk piektdien savus nopietnos nodomus Ķelnē apliecināja mājinieki vācieši, ar 2:1 pārspējot ASV izlasi. Turpretim Francijas galvaspilsētā otrajā spēlē pašreizējie čempioni kanādieši ar 4:1 bija pārāki par Čehijas izlasi.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase pirmo spēli aizvadīs sestdien Ķelnē pret Dāniju.

Pasaules čempionāts ilgs līdz 21.maijam.