Pasaules hokeja čempionāta Rīgā biļešu iegādes tendences rīkotājus apmierina, interese arī no ārvalstīm

Noslēgusies biļešu loterija, kurā interesenti varēja pieteikties Latvijas izlases spēlēm uz Rīgā gaidāmo pasaules čempionātu hokejā 2023. gadā. Bez latviešiem biļetēm steiguši pieteikties arī  čehu, slovāku un Šveices hokeja līdzjutēji, norādīja čempionāta orgkomitejas Rīgā vadītājs Edgars Buncis.

Pieteikumu skaits bijis pietiekams – kopumā loterijai pieteikušies ap 18 tūkstošiem līdzjutēju, un 6000 no viņiem iekļuvuši laimīgo laimētāju vidū. 30% no uzvarētājiem jau izmantojuši savas iespējas izpirkt loterijā laimētās biļetes uz Latvijas izlases spēlēm, un no 28. oktobra pie atlikušajām var pieteikties tie, kuri izlozē nebija tik veiksmīgi.

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs prognozē, ka līdz 2022. gada beigām varētu tikt izpirkti ap 25% biļešu uz čempionāta spēlēm. Jo tendence, kā norāda Buncis, ir laba.

75% no tiem, kas pieteicās loterijai, bija no Latvijas, bet pārējie – no ārvalstīm. Vislielākā interese bijusi no Čehijas, kam sekoja Slovākija un Šveice.

Par to, ka biļetes uz hokeju ir gana dārgas – no 140 līdz 135 eiro par dienas biļešu komplektu – jau sūkstījās līdzjutēji ne tikai Latvijā, bet arī bagātajā Šveicē. Taču, kā norāda Buncis, biļešu cenai ir objektīvi iemesli. 21% ir pievienotās vērtības nodoklis (PVN), 6% aiziet kā komisijas maksa biļešu tirgotājiem, plus biļešu cenā iekļautas arī čempionāta izmaksas. Proti, hokeja izlasēm izmitināšana un ēdināšana izmaksās ap miljonu eiro, bet kopējie izdevumi, lai čempionāts varētu aizritēt Rīgā, lēsti ap 8 miljoniem eiro. Un šī nauda ir jāatpelna ar biļetēm Rīgā aizvadāmajās 30 spēlēs, uz kurām tirdzniecībā nonāks vien ap 6000 biļešu uz katru, matemātiku skaidroja Buncis.

Tiesa gan, visi šie aprēķini balstīti uz pieņēmumiem. Jo nav jau skaidrs, cik galu galā čempionāta laikā būs jāmaksā par gāzi un elektrību.

Pagaidām nav skaidrs, vai hokeja biļetes kalpos arī kā biļetes sabiedriskajā transportā – tā bija ierasta prakse daudzos čempionātos, arī, piemēram, 2019. gadā Slovākijā, 2017. gadā Ķelnē un pat 2009. gadā Šveicē, kad fani lepni uz spēlēm varēja vizināties no jebkura dārgās valsts nostūra, turklāt, izmantojot gana dārgos vilcienus. Lai pie šāda risinājuma tiktu arī Rīgā nākamgad, vēl jātiekas ar Rīgas domi un jārod kopsaucējs. Buncis neslēpa, ka vasarā jau divas tikšanās ir notikušas.

Pasaules čempionāts hokejā risināsies no 12. līdz 21. maijam divās pilsētās – Tamperē un Rīgā. Rīgā spēles aizvadīs B grupa, kur bez Latvijas izlases spēles arī Kanāda, Čehija, Šveice, Slovākija, Norvēģija, Kazahstāna un Slovēnija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti