Pasaules hokeja čempionātā noteikti visi ceturtdaļfinālu pāri

Pēc pēdējām grupu kārtas spēlēm otrdien Minskā kļuva zināmi visi ceturtdaļfinālu pāri pasaules hokeja čempionātā, liecina organizatoru informācija. Vienā duelī par vietu pusfinālā tiksies pašreizējie čempioni zviedri un turnīra saimnieki Baltkrievijas hokejisti.

Priekšsacīkstēs nevienu punktu nezaudējušās Krievijas izlases nākamie pretinieki būs francūži, kas ieņēma 4.vietu A grupā. Savukārt A grupas spēcīgākā komanda Kanāda izslēgšanas turnīru sāks pret Somiju, kas otrdien 4.vietu B grupā saglabāja, pateicoties Šveices uzvarai pār Latvijas izlasi. B grupas otrās vietas ieguvēja ASV tiksies ar Čehiju.

Pēdējā spēlē A grupā 3.vietu nodrošināja čehi, kam pagarinājumā ar 5:4 izdevās pārspēt turnīra lielākā pārsteiguma autorus Francijas hokejistus. Francūži septiņās spēlēs izcīnīja četras uzvaras, bet pamatlaikā divus vienīgos zaudējumus ar minimālu rezultātu 1:2 cieta pret Zviedriju un Itālijas izlasi, kas grupā palika pēdējā vietā un izkrita uz I divīziju.

Treneru Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Krievijas valstsvienība septiņās spēlēs septīto uzvaru otrdien guva pret Baltkrievijas izlasi, ko pārspēja ar 2:1.

Ceturtdaļfināli Baltkrievijas galvaspilsētā risināsies ceturtdien, sestdien paredzēti pusfināli, bet svētdien risināsies spēle par bronzas medaļām un fināls.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase pēc zaudējuma Šveicei (2:3) B grupā ieņēma 6.vietu un ierindojās 11.vietā turnīra kopvērtējumā 16 komandu konkurencē. Arī pirms gada Latvijas hokejisti pasaules čempionātu noslēdza 11.vietā.