Pasaules čempionāta spēle Latvija - Norvēģija 1:3 (spēle beigusies)

Latvijas hokeja izlase pēdējā spēlē pasaules čempionātā otrdien Maskavā ar 1:3 zaudēja Norvēģijai, liecina organizatoru informācija. Latviju skaitliskajā vairākumā vadībā izvirzīja Miks Indrašis, tomēr Kens Andre Olimbs līdz pirmās trešdaļas beigām atjaunoja neizšķirtu. Neveiksmīga Latvijas izlasei izvērtās otrā perioda pirmā minūte, kad tika ielaistas divas ripas, bet cīņas turpinājumā rezultāts vairs nemainījās.

Pirmās trešdaļas vidū norvēģi, spēlējot skaitliskā mazākumā, pēc ripas izmešanas no zonas steidzās nomainīties, taču ripa ātri atgriezās viņu zonā un Indrašis ar netraucētu metienu vārtos pārspēja Stefenu Sobergu. Savukārt norvēģi savu iespēju garām nepalaida pretuzbrukumā, kad līdz vārtiem tika Kens Andre Olimbs, panākot 1:1.

Ar 16 sekunžu intervālu tika zaudēti divi vārti otrā perioda sākumā, un Elvi Merzļikinu vārtos aizstāja Edgars Masaļskis. Norvēģus vadībā izvirzīja Jonass Holoss ar spēcīgu un precīzu metienu no zilās līnijas, savukārt nākamajā epizodē Merzļikins atvairīja Johanesa Johanesena mesto ripu un ar nūju centās pasist to tālāk, taču trāpīja pa Aleksandra Jerofejeva slidu un sekojušu neveiksmīgu rikošetu.

Pusotru minūti Latvijas izlase spēlēja arī vairākumā pieci pret trim, taču iespējas neizmantoja. No asa leņķa tukšos vārtos netrāpīja Kaspars Daugaviņš, bet Andra Džeriņa metienu tvēra Sobergs. Turklāt no ceturto vārtu zaudējuma glāba Masaļskis, kad viens pret vienu izslidoja no sodīto soliņa laukumā atgriezies Matss Trigs.

Abi vārtsargi pārliecinoši darbojās trešajā periodā un uzbrukumā Latvijas izlasei neizdevās radīt gana asas situācijas, lai pacīnītos par uzvaru. Trīs minūtes pirms spēles beigām pēc norvēģu noraidījuma Latvijas izlases galvenais treneris Leonīds Beresņevs nomainīja Masaļski pret laukuma spēlētāju, taču arī tas nepalīdzēja vismaz samazināt rezultāta starpību.

Latvijas izlase iepriekš grupā zaudēja Zviedrijai pagarinājumā (1:2) un Čehijai pēcspēles metienos (3:4), palika tukšā pret Krieviju (0:4) un Šveici (4:5), kā arī pēcspēles metienos piekāpās Dānijai (2:3), bet palikšanu elitē garantēja ar uzvaru pār Kazahstānu (2:1).

Jau pirms Latvijas un Norvēģijas spēles bija skaidrs, ka ceturtdaļfinālu Maskavas grupā sasniedza Čehija, Krievija, Zviedrija un Dānija. Savukārt Sanktpēterburgā tiesības spēlēt izslēgšanas kārtā nodrošināja Kanāda, Somija, Vācija un ASV. Pasaules čempionāts beigsies svētdien.