Pasaules čempionāta hokejā biļešu stratēģija: Stāvvietas padara faniem iespējas pievilcīgākas

Pasaules hokeja čempionāta Somijā organizētāji jau ir sākuši loteriju biļešu iegādei. Proti, 2022.gadā Tamperē paredzētajām spēlēm ir loterija, bet Helsinku grupai – nav. Astoņus mēnešus pirms turnīra starta ir zināmas cenas dienas biļetēm, kas noteiktas gana atšķirīgas, ņemot vērā iespējamo pieprasījumu uz spēlēm.

Latvijas hokeja izlase čempionāta pirmās septiņas spēles aizvadīs Tamperē, kur grupā spēlēs arī mājinieki somi un tuvējie kaimiņi zviedri. Šobrīd dienas biļešu pakas, kur spēlē abas iepriekšminētās komandas, ir gana augstas – proti, dienā, kad tiekas Latvija–Zviedrija, ASV–Norvēģija un Somija–Čehija, dienas biļešu komplekts “premium” kategorijā maksā 355 eiro, 1. kategorijas – 255 eiro, 2. kategorijas – 215 eiro, 3. kategorija – 135 eiro, bet stāvvietas – 95 eiro. Lētākā diena ir tad, kad Latvijas hokeja valstsvienība spēkosies ar Čehiju, bet Lielbritānija ar ASV – “premium” biļetes maksā 185 eiro, 1. kategorija – 65 eiro, 2. kategorija – 44 eiro, 3. kategorija – 34 eiro, bet stāvvietas – 23 eiro.

Lai jau rudenī iegādātos biļetes uz spēlēm Tamperē, līdz 26.septembrim jāreģistrējas loterijai un jācer uz labvēlīgu iznākumu.

Rīkotāji uzskata, ka loterija ļauj izvairīties no ātras biļešu izķeršanas mājinieku pārstāvētajā grupā un nodrošina visiem hokeja faniem vienlīdzīgas iespējas.

Biļetes uz atsevišķām spēlēm paredzēts sākt pārdot 2022.gada februārī.

“Šāda biļešu pārdošanas sistēma nav nekas neparasts, un gribētos teikt, ka cenas ir adekvātas. Taču patlaban nav atbilžu uz daudziem jautājumiem – vai būs iespēja iegādāties arī biļetes tikai uz Latvijas izlases spēlēm, kādas būs cenas un vai biļetes būs personalizētas. Gribētos cerēt, ka Covid-19 2021. gada maijā jau būs pagātne, taču paļauties uz šādām vēlmēm nevaram,” LSM.lv norādīja sporta braucienu organizētāja ar daudzu gadu pieredzi Inese Krūmiņa.

Viņa atklāja, ka arī iepriekš organizētāji tās spēles, kur sacenšas mājinieki vai tuvējie kaimiņi, pārdevuši krietni dārgāk – skaidrs, ka pēc šādām biļetēm vienalga būs pieprasījums, un tas diktē arī cenu.

Krūmiņa pauda gandarījumu, ka pēc vairākiem gadiem būs pieejamas stāvvietas, kuras Latvijas hokeja līdzjutēji ir ļoti iecienījuši, taču vērsa uzmanību uz to, ka

stāvošais sektors nebūt nav ietilpīgs un visiem gribētājiem pie šīm biļetēm tāpat neizdosies tikt.

Salīdzinot ar iepriekšējiem hokeja čempionātiem, turnīrs Somijā būs diezgan dārgs, ja tēmē uz “premium” vai 1. kategorijas biļetēm. Taču stāvvietas atkal padara to pieejamāku. Te vietā atgādināt, ka hokeja līdzjutēji bija neapmierināti ar 2021. gada čempionātu Rīgā, kur uz nedaudzajām skatītājiem atvērtajām spēlēm bija pieejama tikai viena cenu kategorija un biļete maksāja 110 eiro.

Atskatoties tālāk vēsturē, 2019. gadā, kad čempionāts risinājās Bratislavā, dārgākās biļetes bija spēlē Latvija–Čehija, kur 1. kategorijas biļete maksāja 75 eiro.

Arī 2020. gadā paredzētais pasaules čempionāts, kam bija jānotiek Šveicē, pārsteidza ar biļešu dārdzību – pārrēķinot Šveices frankus uz eiro un pieskaitot sūtīšanas izdevumus, lētākās Latvijas izlases spēles pret Norvēģiju, Kazahstānu un Itāliju maksāja 40–85 eiro. Bet Latvijas–Šveices spēles biļetes – 75–200 eiro.

Visdraudzīgākais čempionāts biļešu cenu ziņā bija 2014. gadā Minskā, kad orgkomiteja arēnu sadalīja desmit kategorijās. Lētākās biļetes uz Latvijas hokeja izlases spēlēm, pārrēķinot tā brīža Baltkrievijas rubeļa vērtību pret eiro, maksāja 9–11 eiro, bet dārgākās – 45–56 eiro, protams, pret mājiniekiem un Krieviju.

KONTEKSTS:

Pasaules čempionāts hokejā risināsies no 2022. gada 13. maija līdz 29. maijam. Latvijas hokeja izlase spēles aizvadīs Tamperē, spēkojoties ar Somijas, ASV, Čehijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Baltkrievijas un Lielbritānijas izlasēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti