Pasaules čempiona titulu pēcspēles metienos izcīna Zviedrijas hokejisti

Krievijas līdzjutēju piepildītajā “Lanxess Arena” Ķelnē svētdien lielajā finālspēlē par pasaules čempioniem tika kronēta Zviedrijas izlase, kura ar 2:1 pēcspēles metienos uzvarēja spēcīgo Kanādas valstsvienību, liecina organizatoru informācija.

Abas izlases lielo finālspēli iesāka diezgan piesardzīgi. Lai gan pirmajā trešdaļā Zviedrijai bija pat divi vairākumi, tomēr zviedru hokejisti pat nopietni neuzbruka pretinieku vārtiem.

Lai gan laukumā vairāk dominēja kanādieši vairāk cīnījās, vairāk kontrolēja ripu, tomēr spēles rezultātu atklāja tieši zviedri – 21 sekundi līdz otrās trešdaļas beigām, turklāt spēlējot mazākumā, savu iespēju izmantoja Viktors Hedmans.

Trešā trešdaļas ievadā zviedri palika mazākumā – par spēli ar augstu paceltu nūju uz noraidīto soliņa tika apsēdināts Elias Lindholms. Pagāja vien desmit sekundes, un Raiens O’Reilijs izlīdzināja rezultātu. Trīs minūtes un 18 sekundes līdz pamatlaika beigām strīdīgā situācijā čehu tiesnesis Antonīns Jeržābeks, kurš pavisam noteikti nav latviešu hokeja fanu favorītu sarakstā, noraidīja kanādieti Maiku Metisonu par klupināšanu, šādi izkārtojot zviedriem vairākumu. Taču pēc brīža noraidījumu dabūja arī Zviedrijas izlase par skaitlisko pārkāpumu. Taču pamatlaiks beidzās neizšķirti – 1:1.

Papildlaikā atkal zviedriem bija iespēja spēlēt vairākumā, tomēr zviedri nespēja gūt uzvaras vārtus. Abas komandas radīja bīstamus momentus, taču papildlaikā tā arī vārtu guvuma nebija. Uzvarētāju nācās noskaidrot pēcspēles metienos, kur pārāka izrādījās zviedri.

Zviedrijas izlasei par čempioniem kļūt izdevies vien līdz šim deviņas reizes, iepriekšējo reizi izdarot to 2013. gadā, kad finālspēle risinājās tieši Zviedrijā. Šis ir Zviedrijas desmitais pasaules čempionāta zelts.

Kanāda līdz šim par pasaules čempioni bija kronēta 26 reizes, turklāt pie zelta godalgām tika pērn Krievijā un aizpērn Čehijā.

Jau ziņots, ka Latvijas hokeja izlase šā gada Pasaules čempionātu noslēdza desmitajā vietā, turnīra septiņās spēlēs izcīnot trīs uzvaras – parādot pārākumu pār Dānijas, Slovākijas un Itālijas izlasēm, bet izšķirošajā cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā tikai pēcspēles metienos piekāpās Vācijas izlasei.