Baltkrievija - Lielbritānija 3:4

Hokejs

ASV - Latvija. Intervija ar Džonu Vanbisbruku pirms spēles

Baltkrievija - Lielbritānija. Spēles momenti

Pārsteigumu pasaules čempionātā sarūpē arī briti ar uzvaru pār Baltkrievijas hokejistiem

Lielbritānijas hokejisti trešdien Rīgā ar 4:3 pieveica Baltkrievijas valstsvienību pasaules čempionāta priekšsacīkšu grupas spēlē un izcīnīja pirmo uzvaru turnīrā. Otrā apakšgrupā pirmo uzvaru guva Kanāda, kas ar 4:2 pārspēja norvēģus.

Pēdējās trešdaļas vidū briti bija vadībā ar 4:1, līdz Baltkrievijas izlase pamodās un radīja pamatīgu spiedienu, bet spēja atgūt tikai divus vārtus. Briti uzvaru pamatlaikā spēcīgāko hokeja valstu sabiedrībā nebija guvuši kopš 1962. gada.

Ripu pirmajā trešdaļā vairāk pārvaldīja baltkrievi, bet rezultātu atklāja Lielbritānijas izlase.

Lielbritānijas izlase gūst pirmos vārtus

Ērtā metiena pozīcijā sešarpus minūtes pirms pārtraukuma nonāca Līems Kērks un raidīja ripu vārtsargam Denijam Teiloram starp kājsargiem.

Baltkrievi panāk neizšķirtu

Neizšķirtu baltkrievi atjaunoja otrās trešdaļas vidū, vairākumā izspēlējot uzbrukumu, ko ar atkārtotu metienu precīzi noslēdza Vladislavs Kodola.

Briti vēlreiz panāk vienu vārtu pārsvaru

Tiesneša pārsteidzīgas svilpes dēļ britiem neieskaitīja vārtu guvumu, kad Teilors ar tvērējcimdu nenofiksēja ripu, tomēr rezultāts mainījās trīs minūtes pirms otrā perioda beigām. Metjū Maiers aiz vārtiem tika pie ripas, un viņa piespēli kritienā vārtu guvumā pārvērta Bens Deiviss.

Līems Kērks gūst savus otros vārtus

Līdz trešdaļas beigām Kērks no labas pozīcijas vārtu priekšā panāca 3:1.

Lielbritānijas izlase pārsvaru palielina līdz 4:1

Pēdējās trešdaļas vidū ātrā uzbrukumā mērķi sasniedza Maika Hamona precīzs metiens, nostiprinot Lielbritānijas izlases pārsvaru.

Baltkrievi gūst savus otros vārtus

Britu kļūda aiz saviem vārtiem ļāva Baltkrievijas izlasei ātri izspēlēt ripu līdz Džefa Pleta metienam tukšos vārtos.

Šeins Prinss samazina Lielbritānijas pārsvaru līdz minimumam

Centienos atspēlēties Baltkrievijas izlase uzbruka arī mazākumā un spiedienu vainagoja Šeina Prinsa vārtu guvums divas minūtes pirms pamatlaika beigām. Pēdējās minūtēs Lielbritānijas izlase noturējās, lai arī viņu pretinieki nepārtraukti uzbruka.

Iepriekšējās trijās spēlēs A apakšgrupā baltkrievi iekrāja četrus punktus, saglabājot izredzes pacīnīties par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Savukārt briti jau iepriekšējā spēlē atgādināja, ka ar viņiem ir jārēķinās, tikai pagarinājumā piekāpjoties stabilai hokeja vidusmēra valstij Dānijai.

Dienas pēdējā spēlē Latvijas pārstāvētajā B apakšgrupā pie panākuma visbeidzot tika līdz šim visās trijās spēlēs zaudējusī Kanāda. Norvēģi spēja atspēlēt divu vārtu deficītu un mača vidū panākt 2:2, tomēr Kanādas izlase pēdējās divās trešdaļās guva vēl pa vieniem vārtiem.

Jau vēstīts, ka iepriekš trešdien B apakšgrupā pirmo zaudējumu cieta Vācija, piekāpjoties Kazahstānas izlasei (2:3), savukārt A apakšgrupā Krievijas olimpiskās komitejas komanda bija pārāka par dāņiem (3:0).

KONTEKSTS:

Pasaules čempionāts Rīgā ilgst no 21. maija līdz 6. jūnijam.

B apakšgrupā "Arēnā Rīga" spēlē Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna. A apakšgrupā iekļauta Krievijas olimpiskās komitejas komanda, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija, Baltkrievija un Lielbritānija. Līdz 1. jūnijam grupās izspēlēs apļa turnīru, noskaidrojot pa četrām komandām, kas iekļūs ceturtdaļfinālā.