Latvijas čempionāts hokejā

Intervija ar žurnālistu Jāni Matuli

Intervija ar Olimp/Venta 2002 hokejistu Maksimu Širokovu

Spēles labākie momenti

«Olimp/Venta 2002» pieveic «Zemgale/LLU» hokejistus, gūst devīto uzvaru pēc kārtas. Spilgtākie mirkļi

Turnīra līderi "Olimp/Venta 2002" svētdien ar 2:1 pārspēja "Zemgale/LLU" hokejistus un nostiprinājās vadībā Latvijas čempionātā. "Olimp/Venta 2002" uzvarēja devītajā spēlē pēc kārtas un komanda ne reizi nav zaudējusi kopš oktobra sākuma.

Pirmās trešdaļas beigās "Zemgale/LLU" atklāja rezultātu, bet pēc pārtraukuma laukuma saimnieki ātri panāca izlīdzinājumu un pārņēma vadību. Pēdējā periodā "Zemgale/LLU" centieni panākt neizšķirtu neizmainīja rezultātu.

Ričards Bernhards gūst spēlē pirmos vārtus

"Zemgale/LLU" pirmajā trešdaļā trīsreiz spēlēja skaitliskā vairākumā un izmantoja vienu iespēju, kad pēdējā minūtē pirms pārtraukuma Ričards Bernhards atklāja rezultātu.

Intervija ar Ričardu Bernhardu

Bernhards pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka bija svarīgi izvirzīties vadībā, taču nozīmīgi būs arī ievērot treneru norādes turpmāk cīņas gaitā un jācenšas nospēlēt bez kļūdām aizsardzībā.

Aleksejs Širokovs atjauno neizšķirtu

Vārtus "Zemgale/LLU" gan neizdevās nosargāt trīs minūtes pēc pārtraukuma - Aleksejs Širokovs apslidoja vārtus un atjaunoja neizšķirtu.

Nikolajs Jeļisejevs izvirza vadībā "Olimp/Venta 2002"

Individuāli spoži piecas minūtes vēlāk nospēlēja "Olimp/Venta 2002" uzbrucējs Nikolajs Jeļisejevs, solo reidu pretinieka zonā noslēdzot ar metienu vārtu augšējā stūrī.

Intervija ar Alekseju Širokovu

"Olimp/Venta 2002" uzbrucējs Aleksejs Širokovs pēdējā pārtraukumā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka vienmēr ir jāspēlē līdz pēdējai sekundei, nevis jāpaļaujas un to, ka izdevies cīņas gaitā panākt lūzumu. "Zemgale/LLU" hokejisti, iespējams, ir ātrāki, bet "Olimp/Venta 2002" agresivitātē nevienam nepiekāpsies, piebilda Širokovs.

Intervija ar Maksimu Širokovu

"Olimp/Venta 2002" aizsargs Maksims Širokovs pēc uzvaras teica, ka komanda bija gatava grūtai spēlei, jo pretinieki ir atlabuši pēc Covid viļņa. Visi bija noskaņojušies un ar pašaizliedzīgu sniegumu nodrošināja uzvaru, piebilda Maksims Širokovs.

Pandēmijas dēļ komandas turnīrā ir aizvadījušas ļoti atšķirīgu skaitu spēļu un pēc zaudētajiem punktiem "Zemgale/LLU" no līderiem atpaliek trīs punktu tiesu, lai gan tabulā arvien ieņem 4.vietu.

Intervija ar Arti Ābolu

"Zemgale/LLU" galvenais treneris Artis Ābols pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā atgādināja, ka komanda Covid-19 dēļ vairāk nekā mēnesi nespēlēja un pamazām atgūstas, bet vēl nav atgriezusies labākajā formā.

Intervija ar Aivaru Zeltiņu

Pēc Covid -19 izslimošanas vairāki spēlētāji komandā vēl ir smagnēji un spēku atgūšanai būs nepieciešams apmēram mēnesis, paskaidroja "Zemgale/LLU" direktors Aivars Zeltiņš. Lai spēlētāji nepakļautu veselību riskam pēc slimošanas, viņu slodzi uzrauga ārsti.

Intervija ar Aigaru Ciprusu

Savukārt "Olimp/Venta 2002" treneris Aigars Cipruss pastāstīja, ka komanda noskaņojās agresīvai spēlei, lai Piņķos pagarinātu uzvaru sēriju.

Regulārajā sezonā komandas izspēlēs sešu apļus, pēc kuriem cīņa par titulu turpināsies izslēgšanas turnīrā. Pandēmijas ierobežošanai ieviesto nosacījumu dēļ uz nenoteiktu laiku turnīrā ir pārceltas HS "Rīga" spēles, jo komandā spēlē nepilngadīgi hokejisti.

Saruna ar Jāni Matuli

Hokeja apskatnieks Jānis Matulis sarunā Latvijas Televīzijā pauda, ka Latvijas čempionāts pandēmijas laikā ir kļuvis spēcīgāks un labāko komandu četrinieks atbilst Slovākijas čempionāta līmenim. "Kurbada" nepiedalīšanos virslīgā Matulis raksturoja kā zaudējumu Latvijas hokejam, bet ne neizstājamu, jo spēlētāji jau ir pārcēlušies uz citām komandām, kur spēj kļūt par līderiem.

Latvijas virslīgā spēlē septiņi klubi - par vienu komandu mazāk nekā pērnajā sezonā, jo nepiedalās HK "Kurbads". Aizvadītajā sezonā par regulārās sezonas uzvarētāju kļuva HK "Olimp", bet izslēgšanas spēles pandēmijas dēļ nenotika, tādēļ turnīrs noslēdzās bez čempiona pasludināšanas.