Latvijas čempionāts hokejā

Latvijas čempionāts hokejā. 7.finālspēle. HK Zemgale/LLU - HK Olimp/Venta 2002. Tiešraide

Intervija ar Zemgale/LLU treneri Arti Ābolu

Latvijas čempionāts hokejā. 2.finālspēle. Spēles momenti

«Olimp/Venta 2002» hokejisti panāk divu uzvaru pārsvaru zelta finālsērijā. Svarīgākie mirkļi

"Olimp/Venta 2002" piektdien Jelgavā ar 4:1 uzveica "Zemgale/LLU" hokejistus Latvijas čempionāta fināla otrajā spēlē un sērijā panāca nozīmīgu divu uzvaru pārsvaru.

Cīņā līdz četrām uzvarām "Olimp/Venta 2002" ir vadībā ar 2:0, turklāt abus panākumus sērijas līderi guva viesos.

Intervija ar Gati Spruktu

"Olimp/Venta 2002" uzbrucējs Gatis Sprukts pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā priecājās par komandas gūto otro uzvaru, bet atzina, ka velti būs gaidīt vieglu sērijas turpinājumu. Izslēgšanas spēlēs neviens negrasās padoties, un Sprukts rēķinās ar smagām nākamajām spēlēm.

"Zemgale/LLU" pirmajā trešdaļā aktīvāk uzbruka un divreiz spēlēja skaitliskā vairākumā, tomēr bīstamu situāciju pie Rūdolfa Gusta Lazdiņa sargātajiem viesu vārtiem nebija daudz. "Olimp/Venta 2002" centās spēlēt aktīvi un neļāva pretiniekiem veidot saspēli, bet divarpus minūtes pirms pārtraukuma izmantoja savu iespēju vairākumā.

Lauris Bajaruns atklāj rezultātu

No zilās līnijas Georgija Pujaca spēcīgi raidīto ripu vārtos ievirzīja Lauris Bajaruns.

Intervija ar Lauri Bajarunu

Bajaruns pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka mača sākums "Olimp/Venta 2002" mazliet nepadevās divu noraidījumu dēļ, taču komanda izturēja un nostiprināja ticību sev. Bajaruns pauda cerību, ka komanda nepieļaus muļķīgas kļūdas, kas varētu ietekmēt cīņas gaitu.

Fjodors Jarovinskis divkāršo "Olimp/Venta 2002" pārsvaru

Vēlreiz skaitlisko pārsvaru vārtu guvumā "Olimp/Venta 2002" pārvērta otrā perioda sākumā - Fjodoram Jarovinskim ērtā pozīcijā atlika noslēgt uzbrukumu.

Patriks Ozols samazina rezultāta starpību

Saasināt intrigu "Zemgalei/LLU" izdevās otrās trešdaļas vidū - uzbrukumam pieslēdzās aizsargs Patriks Ozols un no tuvas distances precīzi meta.

Intervija ar Patriku Ozolu

"Zemgale/LLU" kapteinis Ozols trešdaļas noslēgumā intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka laukuma saimnieki centās fiziski nogurdināt un noskriet konkurentus, un tas palīdzēja vienus vārtus atgūt. Ozols pauda pārliecību, ka tāpat jāturpina pretiniekus presēt arī pēdējā trešdaļā.

Intervija ar "Zemgale/LLU" aizsargu Aleksandru Galkinu

Savainojuma dēļ "Zemgalei/LLU" nevar palīdzēt komandas rezultatīvākais aizsargs regulārajā sezonā Aleksandrs Galkins. Viņš pauda pārliecību, ka komanda spēs spēles iniciatīvu pārvērst rezultatīvā turpinājumā.

Alvils Bergmanis panāk "Olimp/Venta 2002" 3:1 pārsvaru

Tomēr trešajā periodā "Olimp/Venta 2002" nostiprinājās vadībā. Miķeļa Rēdliha un Gata Sprukta saspēli perioda 6.minūtē ar rezultatīvu metienu turpināja Alvils Bergmanis, trāpot vārtos no tuvas distances.

Emīls Ezītis gūst "Olimp/Venta 2002" ceturtos vārtus

Pus minūti vēlāk mājinieku aizsargs Mārtiņš Porejs savā zonā pie apmales nokrita un pazaudēja ripu, ko pretinieki nekavējās izmantot un Emīls Ezītis panāca 4:1. Pēc ceturto vārtu zaudējuma Rihardu Cimermani mājinieku vārtos aizstāja Mariuss Bajaruns-Galejs.

Neieskaita "Zemgale/LLU" vārtus guvumu

"Zemgale/LLU" ātri revanšējās, tomēr tiesneši nolēma Aleksandra Visocka vārtu guvumu neieskaitīt, jo video saskatīja noteikumu pārkāpumu.

Spēles galotnē netrūka fizisku konfliktu, bet rezultātu uz tablo tas vairs neietekmēja.

"Olimp/Venta 2002" viesos pretiniekus pieveica arī pirmajā duelī trešdien

Intervija ar Aigaru Ciprusu

"Olimp/Venta 2002" galvenais treneris Aigars Cipruss pirms otrās spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka finālsērijā komandām motori ir uzsildīti un arī otrajā mačā gaida tikpat nepiekāpīga cīņa. "Olimp/Venta 2002" iepriekš pret HK "Liepāja" guva pieredzi, ka nedrīkst darboties pārāk vēsu prātu, atzina Cipruss. Viņš uzteica uzbrucēju Miķeli Rēdlihu par ieguldījumu komandas sniegumā, bet atgādināja, ka svarīgs ir ikviena cīņasspars un pašatdeve.

Intervija ar Arti Ābolu

Savukārt "Zemgale/LLU" galvenais treneris Artis Ābols pastāstīja, ka viņa vadītajā vienībā fināla pirmajā mačā bija vāja spēle ar ripu un viņš sagaida agresīvāku sniegumu. Pirmajā spēlē pretinieki pārāk daudz kontrolēja ripu, neatstājot "Zemgale/LLU" daudz iespēju veidot savu spēli, paskaidroja Ābols.

Pēc pirmajām divām fināla spēlēm Jelgavā sērija turpināsies ar nākamajiem diviem dueļiem "Olimp/Venta 2002" mājvietā Piņķos 11. un 13.aprīlī.