Latvijas čempionāts hokejā

4.finālspēle. HK Olimp/Venta 2002 - HK Zemgale/LLU. 5 : 1

HK Olimp/Venta 2002 - HK Zemgale/LLU. Uzvaras kauss

4.finālspēle. HK Olimp/Venta 2002 - HK Zemgale/LLU. Spēles momenti

«Olimp/Venta 2002» hokejisti izcīna Latvijas čempionu kausu. Spilgtākās epizodes

"Olimp/Venta 2002" otrdien Piņķos ar 5:1 uzveica "Zemgale/LLU" hokejistus finālsērijas ceturtajā spēlē un izcīnīja Latvijas čempionu titulu. Čempioni pretiniekus finālsērijā atstāja sausā, cīņā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4:0.

Pirmo reizi spēlējot izslēgšanas turnīra finālā, "Olimp/Venta 2002" labāk izmantoja savas iespējas un pārliecinoši uzveica regulārās sezonas spēcīgāko komandu "Zemgale/LLU".

«Olimp/Venta 2002» saņem čempionu kausu

Pēdējā mačā labākas iespējas atklāt rezultātu bija "Zemgale/LLU", tomēr tāpat kā visās iepriekšējās sērijas spēlēs pirmie vārtus guva viņu pretinieki.

Fjodors Jarovinskis atklāj spēlē rezultātu

Piecas minūtes pirms pirmā pārtraukuma "Olimp/Venta 2002" izspēlēja ripu netraucētam metienam no vārtu priekšas Fjodoram Jarovinskim, kurš pārspēja vārtsargu Rihardu Cimermani.

Intervija ar Frenku Razgalu

"Zemgale/LLU" uzbrucējs Frenks Razgals pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komanda cenšas, bet negūst vārtus, kas ir lielākā problēma. Turklāt pretinieki ir ļoti pieredzējuši un izmantoja "Zemgale/LLU" kļūdu, kas ļāva viņiem izvirzīties vadībā, piebilda Razgals.

Emīls Ezītis panāk 2:0

Ja viesi neizmantoja iespēju skaitliskajā vairākumā rezultātu līdzsvarot, "Olimp/Venta 2002" otrā perioda vidū panāca 2:0, vairākumu realizējot Emīlam Ezītim.

Georgijs Pujacs iemet trešos vārtus

Nepilnu pusotru minūti vēlāk Georgijs Pujacs ar patālu plaukstas metienu guva jau trešos vārtus, vēlreiz apliecinot "Olimp/Venta 2002" pārākumu vairākuma izspēlē. Nonākot iedzinējos ar trīs vārtu deficītu, Cimermani viesu vārtos aizstāja Mariuss Bajaruns-Galejs.

Roberts Petrovičs samazina rezultāta starpību

"Zemgale/LLU" cerības divarpus minūtes pirms otrās trešdaļas beigām uzlaboja Roberts Petrovičs, samazinot rezultāta starpību ar precīzu metienu tukšā vārtu stūrī.

Intervija ar Emīlu Ezīti

Ezītis otrajā pārtraukumā uzsvēra, ka pēc divām trešdaļām spēle vēl nebeidzas un "Zemgale/LLU" vārtu guvumu nosauca par aukstu dušu un atgādinājumu cīnīties līdz galam.

Lauris Bajaruns nostiprina "Olimp/Venta 2002" pārākumu ar ceturtajiem vārtiem

Tomēr uzreiz pēc pārtraukuma teicamu individuālo meistarību apliecināja Lauris Bajaruns, solo izrāvienu noslēdzot ar trāpījumu vārtu augšējā stūrī.

Kirils Galoha iemet piekto ripu "Zemgale/LLU" vārtos

Turklāt Kirils Galoha nepilnu minūti vēlāk atrada ripai ceļu starp Bajaruna-Galeja kājsargiem un piekto vārtu guvums izredzes uz izglābšanos viesiem vairs neatstāja.

Intervija ar Aigaru Ciprusu pēc spēles

"Olimp/Venta 2002" galvenais treneris Aigars Cipruss pēc panākuma intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komanda labi pastrādāja un godam nopelnīja čempionu laurus. Treneris uzteica saliedēto kolektīvu, kas spēja saskaņoti darboties vienota mērķa labad. "Šodien ir mūsu diena," piebilda Cipruss.

Intervija ar Miķeli Rēdlihu

Gandarīts bija arī par izslēgšanas turnīra vērtīgāko spēlētāju atzītais "Olimp/Venta 2002" uzbrucējs Miķelis Rēdlihs.

Intervija ar Rūdolfu Gustu Lazdiņu

Savukārt "Olimp/Venta 2002" vārtsargs Rūdolfs Gusts Lazdiņš pēc uzvaras uzteica komandas ieguldījumu un priecājās, ka sezonu izdevies noslēgt ar čempionu titulu.

Intervija ar Aigaru Ciprusu pirms spēles

"Olimp/Venta 2002" galvenais treneris Aigars Cipruss pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka viņa vadītā komanda ir noskaņojusies cīņai, bet būs svarīgi ir psiholoģiski neatslābināties, zinot rezultātu sērijā. Cipruss visas spēles  sērijā nosauca par izšķirošām, tādēļ viņš sagaida, ka sērijas līderi cīnīsies līdz galam.

Intervija ar Arti Ābolu pirms spēles

Savukārt "Zemgale/LLU" galvenais treneris Artis Ābols atzina, ka situācija ir sarežģīta, bet komanda gatavojās ceturtajai spēlei ar apņēmību parādīt sniegumu, kas ir tās spēkos, bet finālsērijā līdz šim ir izpalicis. Ja komanda to spēs, tad izcīnīs uzvaru, piebilda Ābols.