Latvijas čempionāts hokejā

Latvijas čempionāts hokejā. 7.finālspēle. HK Zemgale/LLU - HK Olimp/Venta 2002. Tiešraide

Latvijas čempionāts hokejā. 4.finālspēle. Intervija ar Olimp/Venta 2002 treneri A. Ciprusu

Latvijas čempionāts hokejā. 3.finālspēle. Spēles momenti

«Olimp/Venta 2002» gūst finālā trešo uzvaru, sniedzas pēc Latvijas hokeja čempionu lauriem. Svarīgākās epizodes

"Olimp/Venta 2002" svētdien Piņķos ar 3:1 uzvarēja "Zemgale/LLU" hokejistus Latvijas čempionāta finālsērijas trešajā spēlē un nonāca vienas uzvaras attālumā no titula iegūšanas.

Cīņā līdz četrām uzvarām "Olimp/Venta 2002" ir 3:0 pārsvars un nākamajā spēlē komanda var nodrošināt zelta godalgas.

Intervija ar Ediju Brahmani

"Olimp/Venta 2002" uzbrucējs Edijs Brahmanis pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka cīņa izvērtās spēkos līdzīga, bet, viņa pārstāvētā komanda, iespējams, nospēlēja aukstasinīgāk. Pēdējais atlikušais solis līdz uzvarētāju kausam būs pats grūtākais, uzsvēra Brahmanis.

"Piecas minūtes urā, urā, un gatavojamies nākamajai spēlei," noskaņojumu komandā pēc trešās uzvaras raksturoja Brahmanis.

Maksims Širokovs izvirza vadībā "Olimp/Venta 2002"

Tāpat kā iepriekšējās divās finālsērijas spēlēs rezultātu atklāja "Olimp/Venta 2002". Veiksmīgi uzbrukumam 7.minūtē pieslēdzās Maksims Širokovs un no zonas vidus precīzi meta. Mājinieki uzbruka vairāk, savukārt "Zemgalei/LLU" bīstamākas situācijas izdevās izveidot, spēlējot vairākumā.

Intervija ar Maksimu Širokovu

Maksims Širokovs pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka spēles sākums pret mobilizējušos pretinieku izvērtās grūts. Viņš pauda cerību, ka spēles turpinājumā laukuma saimniekiem izdosies nesapelnīt noraidījumus, lai nedotu aktīvajiem pretiniekiem papildu iespējas.

Aleksandrs Novikovs panāk "Zemgale/LLU" izlīdzinājumu

Tomēr tieši "Olimp/Venta 2002" dubults noraidījums ļāva mājiniekiem sešas minūtes pirms otrā perioda beigām atjaunot neizšķirtu. Spēlējot piecatā pret trim, vārtus guva Aleksandrs Novikovs.

Intervija ar Robertu Jekimovu

"Zemgale/LLU" uzbrucējs Roberts Jekimovs pēc otrās trešdaļas bija apņēmīgi noskaņots. Viņš intervijā Latvijas Televīzijā atgādināja, ka sērija nav beigusies un nepiekāpība ļaus cīnīties par uzvaru.

Kirils Galoha vēlreiz izvirza vadībā "Olimp/Venta 2002"

Enerģiskā trešā perioda sākumā ar lielāku sparu uzbrukumus veidoja "Olimp/Venta 2002" un pēc nospēlētām septiņām minūtēm Maksims Širokovs ar teicamu piespēli vārtu priekšā izvirzīja Kirilu Galohu, kurš trāpīja augšējā stūrī.

Edijs Brahmanis gūst uzvarētājiem trešos vārtus

Laukuma saimnieku pārsvaru nostiprināja Edijs Brahmanis, ātra uzbrukuma noslēgumā ar spēcīgu un precīzu metienu pārspējot "Zemgale/LLU" vārtsargu Rihardu Cimermani. Viesiem atlika septiņas minūtes, lai atspēlētu divu vārtu deficītu.

Mača galotnē "Zemgale/LLU" divas minūtes spēlēja vairākumā ar sešiem laukuma spēlētājiem, bet mājinieku aizsardzība noturējās.

Intervija ar Arti Ābolu

Pirms sērijas trešās spēles necilā noskaņojumā bija "Zemgale/LLU" galvenais treneris Artis Ābols, kurš intervijā Latvijas Televīzijā vairākkārt uzsvēra, ka viņa vadītajai komandai jāuzlabo sniegums vārtu gūšanas iespēju realizācijā un darbība skaitliskajā vairākumā.

Intervija ar Aigaru Ciprusu

Savukārt «Olimp/Venta 2002» galvenais treneris Aigars Cipruss pastāstīja, ka komanda gaidīja finālu un iepriekšējās divās spēlēs cīnījās ar pilnu pašatdevi, kas arī deva rezultātu. Taču komanda apzinās, ka sērijā līdz četrām uzvarām divi panākumi vēl neko negarantē, piebilda Cipruss.

Arī sērijā ceturtā spēle risināsies "Olimp/Venta 2002" mājvietā Piņķos 13.aprīlī.