Nolans: Olimpiāde ir notikums, ko esmu gaidījis visu mūžu

„Šī olimpiāde ir notikums, ko klusībā esmu gaidījis visu mūžu – vienu sporta forumu, kurā piedalīties un būt sajūsmā. Ja vēl izdosies izcīnīt uzvaras, tad tā būs laime pilnībā,” tik tieši savas emocijas un sajūtas mazliet vairāk nekā četrus mēnešus pirms Soču olimpiskā hokeja turnīra raksturo Latvijas izlases treneris Teds Nolans.

Viņš uzsver, ka Olimpiskās spēles ir lielākais un nozīmīgākais sporta pasākums, kādā sportists, tostarp hokejists, var piedalīties. „Gan sportistam, gan jebkuram cilvēkam saistītam ar sportu, tas ir vissvarīgākais notikums, kāds vien vispār ir iedomājams. Kad pirms diviem gadiem man piezvanīja un piedāvāja trenēt Latvijas izlasi, viens no uzstādītajiem mērķiem bija kvalificēties Soču spēlēm. Kad februārī kvalificējāmies Soču spēlēm, pārņēma sajūta, ka paveikts ir kaut kas tāds, kam tā īsti nekad neticējām un negaidījām,” atminas kanādiešu treneris, kurš pagājušā nedēļā bija ieradies Rīgā un vēroja trīs Rīgas „Dinamo” spēles, kur piedalās virkne izlases kandidātu.

Nolans pagaidām vēl neieskicē sastāva aprises, tomēr uzsver, ka būs jāmācās spēlēt un uzvarēt ar tiem hokejistiem, kas ir pieejami. „Ir jāmācās ar to, kas tev ir. Citādi neuzvarēsim vispār (..) Es esmu pārliecināts, ka Sočos viss būs kārtībā (..),” saka Nolans. Viņš norāda, ka tiem spēlētājiem, kas Soču atlases turnīrā Rīgā nespēlēja, būs īpaši jāpierāda, ka viņi ir tiesīgi braukt uz Olimpiskajām spēlēm. Jo tie, kuri Latvijai izcīnīja šo iespēju, ir pelnījuši braukt uz Krieviju, akcentē Nolans.

Viņš atzīst, ka laiku pirms Soču olimpiskajām spēlēm no vienas puses izbauda, taču no otras puses, piebilst, ka „panākumu izbaudījām stundu pēc panākuma”. Jau 8. un 9. novembrī ir gaidāmas pirmās pārbaudes spēlēs, tādēļ četri mēneši līdz Olimpiskajām spēlēm paskriešot kā četras dienas.

Nolans nesatraucas, ka trīs spēlētāji patlaban ir bez līgumiem un viņiem nav spēļu prakses. Proti, Edgars Masaļskis, Jānis Sprukts un Artūrs Kulda. „Domāju, ka visi trīs jau drīzumā parakstīs līgumus ar izvēlētajām komandām (..) Hokejs ir bizness. Tas nav nekas personisks. Tas ir tikai bizness,” saka Nolans, atgādinot, ka arī Mārtiņš Cipulis pagājušajā sezonā ilgi bija bez darba un spēļu prakses, taču vēlāk pierādīja savu lietderību izlasē.

Tiesa, izlases kapteiņa Sanda Ozoliņa lomu viņš neapšauba. „Uzskatu, ka viņš ir komandas vērtīgākais spēlētājs. Lai man piedod pārējie spēlētāji, bet, ja Sandis nebūtu izlasē olimpiskajā kvalifikācijā, mēs diezin vai brauktu uz Sočiem. Tieši tik nozīmīgs viņš ir komandai. Vien viņa atrašanās ģērbtuvē liek pārējiem būt koncentrētiem, motivētiem un ieklausīties. Tas ir nenovērtējami. Un tieši to viņš dara arī „Dinamo””, saka Nolans.

Savukārt Latvijas Hokeja federācijas prezidenta Kirova Lipmana publiski izteiktās šaubas par Nolana atbilstību izlases trenera amatam viņš neuztver personiski, jo tā esot daļa no mūsdienu hokeja.

Olimpiskās spēles Sočos notiks no nākamā gada 7. līdz 23. februārim. Latvijas hokejisti cīnīsies vienā apakšgrupā ar Zviedriju, Čehiju un Šveici.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti