Nolans: Latvijas izlase spēlēja pret pasaulē labāko komandu

Latvijas hokeja valstsvienībai sestdien nebija izredžu pirmajā spēlē pasaules čempionātā (PČ) pret Krieviju, jo pretinieks bija pasaulē labākā komanda, uzskata Latvijas izlases galvenais treneris Teds Nolans.

„Jau pirmajās minūtēs sapratām, ka spēlējam pret čempioniem un pasaulē labāko valstsvienību,” žurnālistiem pēc zaudējuma ar 0:6 teica Nolans. „Izredžu uz uzvaru šajā spēlē mums nebija nekādu,” viņš piebilda.

Latvijas aizsargs Arturs Kulda Krievijas izlasi nosauca par labu komandu, kas ne velti pēdējos gados uzvarējusi vairākos pasaules čempionātos. „Mēs labi aizvadījām pirmo trešdaļu, taču pieļāvām muļķīgas kļūdas, un tādēļ viņi guva vārtus. Atspēlēties jau bija grūti,” viņš paskaidroja.

Savukārt uzbrucējs Jānis Sprukts pauda pārliecību, ka zaudējums Krievijai jāaizmirst un jāgatavojas nākamajām spēlēm. „Jākoncentrējas uz nākamo pretinieku,” nākotnē raudzījās Sprukts.

Krievijas izlases galvenais treneris Zinetula Bilaletdinovs cer uz viņa vadītās komandas labāku sniegumu PČ turpinājumā, lai gan ar sniegumu pret Latviju viņš ir apmierināts. „Mani apmierina iemestās ripas un rezultāts, taču ir lietas, pie kā strādāt, un ir risināmi jautājumi,” teica Bilaletdinovs. Viņš atzina, ka spēles sākums pret Latviju bija nervozs, jo turnīra sākumā komandai ir papildu stress.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase sestdien Helsinkos pirmajā PČ spēlē pret Krieviju neguva nevienus vārtus un zaudēja. Nākamā spēle Latvijas valstsvienībai būs svētdien pret ASV izlasi.

Grupas turnīra turpinājumā Latvijas hokejistiem vēl būs jātiekas ar Austrijas, Slovākijas, Vācijas, Francijas un Somijas valstsvienībām. Grupas turnīru Latvijas izlase pabeigs 14.maijā ar spēli pret mājiniekiem somiem. Četras spēcīgākās grupas komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.