Sporta studija

Sporta Studijas Vēsture. Latvijas hokeja izlase uzvar Krieviju PČ

Sporta studija

Ķēniņš un Daugaviņš par Šveices hokeju

Teds Nolans : Latvijas izlase man ir vairāk nekā tikai darbs

Nolans: Latvijas izlase man ir vairāk nekā tikai darbs

Tedam Nolanam pasaules čempionāts būs pēdējais turnīrs Latvijas hokeja valstsvienības galvenā trenera amatā, tomēr darbu izlasē viņš uzskata ne tikai par līguma noteiktu pienākumu. Sarunā Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" Kanādas speciālists atzina, ka Latvijā aizvadījis lieliskus gadus, un viņš ir pārliecināts, ka izlase pasaules čempionātā Baltkrievijā neizskatīsies slikti. 

Latvijas izlases modelis Minskā būs cits nekā Soču olimpiskajā turnīrā, bet Nolans nešaubās par komandas prasmēm. Treneris uzsvēra, ka tās ir divas atšķirīgas izlases. Visi savu vietu valstsvienībā ir pelnījuši, taču jāatceras, ka uzvar ne tikai ar talantu, bet arī ar raksturu, tādēļ komandā vajdzīgi cilvēki, kas vēlas panākt atšķirību, sacīja Nolans.

Izlase pasaules čempionātam lielākoties gatavojās bez Nolana, kurš ir ļoti apmierināts ar savu asistentu Tomu Kūlenu un Kārli Zirni. Vismazāk bažu Nolanam izlasē ir par vārtsargu līniju. Par laukuma spēlētājiem Nolans teica, ka daudziem pietiktu prasmju NHL līmenim, bet nepieciešami arī muskuļi un spēks, lai ne tikai spēlētu, bet strādātu laukumā. Par vienu no perspektīvākajiem Latvijas spēlētājiem ar NHL potenciālu Nolans nosauca uzbrucēju Miku Indraši.

Nolans atzina, ka viņam bija nopietna vārdu apmaiņa ar Latvijas Hokeja federācijas prezidentu Kirovu Lipmanu, tomēr abi vēloties, lai izlase nospēlē labi. Nolans arī uzsvēra, ka strādā nevis vienam cilvēkam, bet visai valstij.

"Ceru, ka viņam [Lipmanam] patīk, ko es daru. Ja nepatīk - viņš ir boss," teica Nolans.

Nākamajai sezonai Bufalo "Sabres" galvenā trenera amatā Nolans kā iespējamus savus asistentus izvērtē arī Artūru Irbi un Zirni. Abi tiek nopietni izvērtēti kā kvalitatīvi speciālisti, turklāt Zirni Nolans nosauca par jaunu un labu treneri, kas kādubrīd varētu pārņemt darbu arī izlasē.

Latvijas izlasē pavadītie trīs gadi bija kas vairāk nekā darbs, uzskata Nolans. Par skaistāko mirkli viņš nosauca tribīnēs saskatītās skatītāju emocijas pēc uzvaras olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā. Taču NHL ir pasaulē augstākais līmenis, un, ja tur sauc, tad ir jāiet, teica treneris. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti