No Stenlija kausa pazudīs vairāku hokeja leģendu vārdi

Pāris nedēļu laikā no Nacionālās hokeja līgas (NHL) galvenās trofejas - Stenlija kausa - pazudīs vairāku leģendāru spēlētāju vārdi, jo balvai demontēs vienu metāla loku ar gravējumiem, ceturtdien vēstīja aģentūra AP. Uz hokeja Slavas zāli Toronto pārceļos metāla loks, kurā iemūžināti arī Bobija Hala, Morisa Rišāra un Gordija Hova vārdi.

Lai Stenlija kauss nekļūtu pārāk liels un balvas ieguvēji to varētu pacelt virs galvas, kā arī reģistrēt kā bagāžu lidojumam lidmašīnā, ir noteikts maksimālais trofejas izmērs. Faktiski tas nosaka, ka uzvarējušās komandas spēlētāju vārdi uz trofejas saglabājas 65 gadus.

Šopavasar no balvas noņems metāla loku, uz kura iemūžināti visi 1954. līdz 1965.gada sezonu čempionu vārdi. Šāda operācija ir veikta jau divreiz, noņemot lokus ar 1927.-1940.gada un 1941.-1953.gada uzvarētājiem. Noņemtos lokus iztaisno taisnstūra formā un izvieto Slavas zālē.

Kopš 1892.gadā Kanādas ģenerālgubernators lords Stenlijs dāvāja kausu, tas no 18 centimetrus augsta trauka ir pārtapis par metru augstu balvu. Zem kausa sākotnēji piestiprinātiem trim mazākiem metāla lokiem, uz kuriem uzrakstīti tikai komandu nosaukumi, ir pievienojušās vēl piecas pamatīgāka izmēra izliektas plāksnes, un uz katras no tām pietiek vietas apmēram 13 sezonu čempionu vārdiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti