No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķir līdz 75 000 eiro hokejistu apdrošināšanai

Latvijas vīriešu hokeja izlases spēlētāju faktisko apdrošināšanas izmaksu segšanai Ministru kabinets šodien no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīris līdz 75 000 eiro.

Rīkojuma mērķis bija rast risinājumu pašreizējai problemātikai saistībā ar Latvijas vīriešu hokeja izlases spēlētāju apdrošināšanu, gatavojoties dalībai 2018.gada pasaules čempionātā hokejā, piešķirot apdrošināšanas polises iegādei papildu valsts budžeta līdzekļus līdz 75 000 eiro apmērā, tādejādi sekmējot Latvijas labāko hokejistu piesaisti izlasei un sekmīgu dalību 2018.gada pasaules čempionātā hokejā. Precīzs piešķiramo valsts budžeta līdzekļu apmērs būs zināms pēc apdrošināšanas polises saņemšanas no Latvijas Hokeja federācijas (LHF).

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) bija saņēmusi LHF lūgumu par valsts budžeta finansējuma atbalstu, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar Latvijas vīriešu hokeja izlases spēlētāju apdrošināšanu. Sākotnēji apdrošināšanai tika lūgts finansējums 140 000 eiro, savukārt vēlāk federācija veica precizētus aprēķinus un apdrošināšanai lūdza 75 000 eiro. Ar piesaistīto finansējumu paredzēts segt apdrošināšanas polises iegādi, kas sevī ietver visu Latvijas vīriešu hokeja izlases spēlētāju veselības, nelaimes gadījumu, ceļojumu un spēlētāju līgumu vērtību apdrošināšanu. Apdrošināšana ir būtisks priekšnoteikums, lai LHF varētu izveidot konkurētspējīgu Latvijas izlasi no labākajiem spēlētajiem, sagatavoties un sekmīgi startēt 2018.gada pasaules čempionātā hokejā.

Jautājums par atbalstu apdrošināšanai tika izskatīts Latvijas Nacionālās sporta padomes sēdē. Padome nolēma aicināt Ministru kabinetu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" piešķirt IZM pārskaitīšanai LHF Latvijas vīriešu hokeja izlases spēlētāju faktisko apdrošināšanas izmaksu segšanai līdz 75 000 eiro, lai spēlētāji Latvijas vīriešu hokeja izlases sastāvā varētu piedalīties izlases treniņprocesā, pārbaudes spēlēs un 2018.gada pasaules čempionātā hokejā.

IZM rīcībā nav nepieciešamo līdzekļu 75 000 eiro apmērā, kas būtu novirzāmi apdrošināšanai. Visi finanšu līdzekļi 2018.gadam valsts budžeta programmā "Sports" apakšprogrammā "Dotācija komandu sporta spēļu izlašu nodrošināšanai", no kuras varētu segt apdrošināšanu, ir sadalīti, un attiecīgi ir noslēgti līgumi par valsts budžeta finanšu līdzekļu (dotācijas) piešķiršanu. Noslēgtie līgumi neparedz IZM tiesības samazināt piešķirto finanšu līdzekļu apmēru līdzekļu pārdales gadījumā citām sporta federācijām vai sporta organizācijām.

Lai segtu izdevumus, kas saistīti ar komandu sporta spēļu izlašu nodrošināšanu, LHF izlašu darbības nodrošināšanai 2018.gadā tika aprēķināts un piešķirts finansējums 278 744 eiro apmērā. Šis finansējums attiecas uz visu vecuma hokeja izlašu (vīriešu un sieviešu) darbības nodrošināšanu 2018.gadā. Finanšu pieprasījuma tāmē kā izmaksu pozīcija ir norādīta arī apdrošināšana.

Izvērtējot LHF finanšu pieprasījumu par atbalstu apdrošināšanai, IZM ieskatā to var klasificēt kā valstiski īpaši nozīmīgu pasākumu, jo Latvijas vīriešu hokeja izlases dalība 2018.gada pasaules čempionātā hokejā ir uzskatāma par valstiski īpaši nozīmīgu pasākumu, tomēr galīgo lēmumu par to var pieņemt tikai Ministru kabinets. Tāpat LHF ir valstiski nozīmīga sporta organizācija, kura nodrošina tai kā atzītajai sporta federācijai Sporta likumā noteikto uzdevumu izpildi. Neveicot Latvijas vīriešu hokeja izlases spēlētāju apdrošināšanu, pastāv risks izveidot mazāk konkurētspējīgu izlasi, nesasniegt LHF noteikto mērķi pasaules čempionātā, kā arī perspektīvā Latvijas vīriešu hokeja izlasē pulcēt labākos hokejistus, kas kopumā ir kā papildu apstāklis, lai šo gadījumu uzskatītu par valstiski īpaši nozīmīgu pasākumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt