NHL latviešu derbijā Girgensona «Sabres» saplosa Merzļikinu un «Blue Jackets»

Trīspadsmit vārtu spēlē trešdien latviešu hokeja uzbrucēja Zemgus Girgensona Bufalo "Sabres" ar 9:4 sagrāva Elvja Merzļikina Kolumbusas "Blue Jackets", liecina Nacionālās hokeja līgas (NHL) informācija.

Girgensons spēlēja nomināli ceturtajā uzbrucēju virknējumā, kopumā uz ledus esot 15 minūtes (15:18), no kurām minūti (1:03) mazākumā. Latvietis pa vārtiem nemeta, bet pielietoja divus spēka paņēmienus un spēli noslēdza ar neitrālu +/- rādītāju.

Tikmēr "Blue Jackets" vārtus mača ievadā sargāja soms Jūnass Korpisalo, kurš ātri vien vien ielaida trīs ripas un mača astotajā minūtē viņa vietā laukumā devās Merzļikins. Arī latvietim negāja īpaši labāk, jo līdz trešdaļas beigām arī viņš ielaida trīs vārtus. Šķita, ka otrajā trešdaļā spēles ritējums pamainījās, kad "Blue Jackets" divus vārtus atguva, taču perioda noslēdzošajās četrās minūtēs "Sabres" Merzļikina vārtos raidīja vēl trīs ripas. Pēdējā trešdaļā Kolumbusas komandas vārtus atkal sargāja Korpisalo.

Merzļikins atvairīja kopumā 15 no 21 metiena jeb 71,4%. Vēl zemāks procentuālais atvairījums bija Korpisalo, kurš apturēja vien sešas no deviņām ripām jeb 66,7%.

Uzvarētāju labā fantastisku spēli aizvadīja Teidžs Tompsons, kurš guva piecus vārtus. Likumsakarīgi viņš arī tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni.

Mača spilgtākie momenti

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pēdējās četrās spēlēs "Sabres" uzvarējusi trīs reizes. Savukārt "Blue Jackets" komanda pēdējos trīs mačos punktus nav guvusi.

Sezonas kopvērtējumā Bufalo vienība ar 25 punktiem 26 spēlēs ir NHL Austrumu konferences 13. vietā. Savukārt "Blue Jackets" ar 18 punktiem 25 spēlēs ir pēdējā – 16. pozīcijā.

Latviešu derbiji turpināsies piektdien, kad "Sabres" savā laukumā uzņems Teodoru Bļugeru un Pitsburgas "Penguins". Paralēli "Blue Jackets" savā laukumā zaudējumu sēriju centīsies pārtraukt pret Kalgari "Falmes".