NHL latviešu derbijā Bļugera «Penguins» pagarinājuma uzvar Girgensona «Sabres»

Šonedēļ Nacionālajā Hokeja līgā (NHL) risinājās trīs spēles, kurās savstarpēji spēkojās latviešu pārstāvētie klubi. Pēdējā no tām piektdien Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas "Penguins" ar 4:3 pagarinājumā pieveica Zemgus Giregnsona Bufalo "Sabres". Citā spēlē Elvja Merzļikina Kolumbusas "Blue Jackets" ar 3:1 uzvarēja Kalgari "Flames", liecina NHL informācija.

Pitsburgas uzvarā Bļugers spēlēja teju 13 minūtes (12:51), no kurām piecas minūtes (5:02) skaitliskajā mazākumā. Viņš izpildīja vienu metienu, pielietoja divus spēka paņēmienus, uzvarēja 44% iemetienus un maču pabeidza ar neitrālu +/- rādītāju.

Savukārt Girgensons uz ledus bija 13 minūtes (13:10), no kurām divas minūtes un 45 sekundes skaitliskajā mazākumā. Viņš veica divus metienus, pielietoja divus spēka paņēmienus un bloķēja vienu pretinieku raidīto ripu. Girgensons uzvarēja 100% iemetienu un spēli pabeidza ar neitrālu +/- koeficientu.

Pitsburgas "Penguins" un Bufalo "Sabres" spēles spilgtākie momenti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Tikmēr citā spēlē Kolumbusas "Blue Jackets" vārtus pirmo trešdaļu sargāja soms Jūnass Korpisalo, kurš atvairīja visus 12 metienus. Viņš gan spēli nevarēja turpināt savainojuma dēļ, tāpēc, sākot ar otro periodu, vārtos devās Merzļikins. Latvietis aizvadīja lielisku spēli, atvairot 19 no 20 metieniem jeb 95%.

Elvis Merzļikins par spēli pret Kalgari "Flames"
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

Merzļikins tika atzīts par spēles trešo zvaigzni.

Kolumbusas "Blue Jackets" un Kalgari "Flames" spēles svarīgākie notikumi

Sezonas kopvērtējumā "Penguins" ar 34 punktiem 27 spēlēs ir NHL Austrumu konferences piektajā vietā. Konferences 13. pozīcijā atrodas "Sabres", kas 27 spēlēs iekrājusi 26 punktus, bet pēdējo 16. vietu ieņem "Blue Jackets", kas 26 mačos tikusi pie 20 punktiem.