Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Latvijas sportistus pilnvērtīgi informē par koronavīrusa riskiem

«Penguins» kapteinis Sidnijs Krosbijs: Prieks par Teodoru Bļugeru

NHL kluba Pitsburgas «Penguins» kapteinis Krosbijs: Prieks par Teodoru Bļugeru

Pitsburgas “Penguins” var dēvēt par vienu no mūsu ērā labākajām komandām Nacionālajā hokeja līgā (NHL). Teju trīsdesmit gadu laikā izcīnīti pieci Stenlija kausi, un Pitsburgas kluba leģendāro vēsturi var just ikvienā arēnas stūrī. “Penguins” uzbrucējs Teodors Bļugers komandas ģērbtuvēs ir nonācis blakus savam bērnības dienu elkam Sidnijam Krosbijam, kurš Latvijas hokejistam velta ļoti atzinīgus vārdus. 

Bļugers uz ASV devās 15 gadu vecumā, viņa hokeja un reizē akadēmiskajam ceļam vedot cauri vidusskolas un augstskolas līmenim. Viens no posmiem jauniešu vecumā sakrita ar Krosbija gaitām, abiem hokejistiem katram savā laikā spēlējot Šatukas skolas komandā. Kopš Teodors pievienojās Pitsburgas “Penguins”, liktenim labpaticies abus hokejistus pat nosēdināt blakus ģērbtuvē.

Krosbijs intervijā Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" uzsvēra, ka Teodors ir viens no hokejistiem, kurš kārtīgi un pamatīgi strādā.

"Viņš [Bļugers] patiesi mīl hokeju. Vismaz pusstundu pēc treniņa beigām jūs viņa ekipējumu neredzēsiet ģērbtuvē, jo Teodors  vēl atradīsies uz ledus. Apņēmības pilns," teica Krosbijs. "Manuprāt, vislabākais raksturojums ir viņa darba ētika. Priecājos, ka varu dalīties pieredzē ar kādu, kurš gājis līdzīgu ceļu, tiecoties pēc sava sapņa spēlēt NHL. Prieks redzēt, ka viņš sasniedzis kāroto un turpina demonstrēt augstvērtīgu sniegumu. Prieks par viņu un prieks, ka esam vienā komandā.”

Krosbijs saskata, ka Bļugers spēlē gana nobriedušu hokeju un ir patiesi atbildīgs aizsardzībā.

Viņaprāt, Teodoram varētu būt palīdzējuši papildu gadi, spēlējot hokeju augstskolā, kas sekmēja spēlētāja attīstību.

"Jo vairāk spēlē, pirms nonāc NHL, jo vairāk iemācies," teica Krosbijs. "Šī ir pieaugušo līga pretstatā junioru līgām, kur vecuma limits ir 20 gadi. Augstskolā var spēlēt līdz 24 gadiem. Viņš [Bļugers] visu laiku cenšas kļūt labāks. Tas arī izskaidro, kāpēc viņam tik labi sokas.”

Savukārt Bļugers atzīst, ka ar Krosbiju ir interesanti runāt un uzklausīt, kā rezultatīvais uzbrucējs redz spēles laukumu. Krosbijs arī nevēlas piesaistīt visu uzmanību. Lai gan viņš ir komandas līderis un kapteinis, Teodoram nav sajūta, ka viņš ģērbtuvēs sēdētu blakus pārcilvēkam. 

Pitsburgā Bļugers ir pārliecinājies, ka uzvarētāju kultūra pilsētā izpaužas gan fanu, gan kluba menedžmenta nostājā, jo pieņemams rezultāts ir tikai uzvara.

Tas jāapzinās ikvienam komandas spēlētājam. Bļugers atzīst, ka savi šaubu brīži hokejista gaitās viņam ir bijuši, bet tajā pašā laikā hokejists sirdī vienmēr ticēja, ka viss izdosies. Spēlējot arvien labāk, izdevās nonākt NHL, un Teodors nešaubās, ka ticība saviem spēkiem palīdzēja. Vēl 2006.gadā pasaules čempionātā Rīgā  viņš, tikko sasniedzis padsmitnieka gadus, centās dabūt Kanādas izlases visa turnīra rezultatīvākā spēlētāja Krosbija autogrāfu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti