NHL hokejistus noteikumos visvairāk mulsina vārtsarga bloķēšanas traktējums

Hokeja noteikumos mulsinošākais punkts ir vārtsarga bloķēšanas pārkāpums, jo tiesneši to mēdz traktēt atšķirīgi, par Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubu spēlētāju aptaujas rezultātiem trešdien vēstīja aģentūra AP. 

Katrs desmitais aptaujātais uzskata, ka noteikumu pielietošanā tiesnešiem pietrūkst konsekvences, dažādi interpretējot vārtsarga traucēšanas pārkāpumu. Noteikumi paredz tikai divas situācijas, kurās vārtu guvumu anulē vārtsarga bloķēšanas dēļ - ja uzbrūkošais spēlētājs traucē vārtsarga laukumā vārtsargam brīvi pārvietoties, vai izraisa tīšu saskari ar vārtsargu.Tomēr hokejisti saskata, ka šķietami līdzīgās situācijās tiesneši noteikumus piemēro atšķirīgi. 

Savukārt 16% aptaujāto par sliktāko noteikumu punktu nosauca divu minūšu noraidījumu, ja ripa tiek izmesta ārpus laukuma. Kolorādo "Avalanche" aizsargs Īens Kouls uzskata, ka šādā situācijā vienkārši būtu veicams iemetiens vainīgās komandas laukuma pusē bez tiesībām tai veikt spēlētāju maiņu. 

Desmitajai daļai aptaujāto nepatīk arī iespēja, ka videoatkārtojumā var tikt izvērtēta aizmugures situācijas fiksēšanas pamatotība. 

Turpretim gandrīz visi aptaujātie spēlētāji atzina par aizraujošu uzvarētāja noteikšanu pagarinājumā ar trim laukuma spēlētājiem katrā komandā. Arizonas "Coyotes" aizsargs Kevins Konotons atzina, ka uzvarētāja noteikšana pēcspēles metienos ir sliktākais, kas hokeja noteikumos atrodams, bet pagarinājumā, spēlējot trijatā pret trim, kāds neizbēgami iemetīs vārtus. Ņūdžersijas "Devils" hokejists Korijs Šneiders paskaidroja, ka trīs pret trīs pagarinājums viņam nepatīk kā vārtsargam, bet ir lielisks skatītājiem. Tikai Filadelfijas "Flyers" aizsargs Radko Gudass spēli pagarinājumā trijatā pret trim nosauca par pārāk vasarīgu hokeju, un viņam labāk patiktu, ja katrā komandā šādā situācijā būtu četri laukuma spēlētāji.

Pagarinājumā spēli trijatā pret trim NHL ieviesa 2015./2016.gada regulārajā sezonā, lai samazinātu ar pēcspēles metieniem noslēgto spēļu skaitu. Izslēgšanas spēlēs pagarinājumos spēlē piecatā pret pieciem un uzvarētāju noteikšana pēcspēles metienos nav paredzēta.

Aģentūru "Associated Press" un "Canadian Press" rīkotajā aptaujā piedalījās visu NHL klubu pārstāvji. 

Saistītie raksti
Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti