NHL hokejists Bļugers pēc žokļa operācijas varētu nespēlēt apmēram divus mēnešus

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers pēc žokļa operācijas varētu nespēlēt apmēram divus mēnešus, pirmdien paziņoja Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Pitsburgas "Penguins" ģenerālmenedžeris Rons Hekstols.

Bļugers traumu guva svētdienas mača devītajā minūtē, kad pēc Vinipegas "Jets" aizsarga Brendena Dilona augsta spēka paņēmiena atsitās ar galvu pret laukuma aizsargstiklu. Latvijas hokejists laukumu pameta ar asiņojošu seju un spēlē neatgriezās, bet Dilons par spēka paņēmienu netika sodīts.

Pitsburgas "Penguins" galvenais galvenais treneris Maiks Salivans pēcspēles preses konferencē teica, ka, viņaprāt, Dilona spēka paņēmiens bija tīrs sitiens galvā, bet noraidījums netika piešķirts, jo tiesneši lāga neesot redzējuši pārkāpuma brīdi.

Pirmdien hokejistam tika veikta lauztā žokļa operācija, bet viņa atlabšanas periods tiek prognozēts sešas līdz astoņas nedēļas.

Svētdienas mačā Bļugera pārstāvētā "Penguins" savā laukumā ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā uzvarēja "Jets".

Bļugers paspēja nospēlēt vienu minūti un 42 sekundes. Latviešu uzbrucējs šajā sezonā 40 spēlēs guvis deviņus vārtus, atdevis astoņas rezultatīvas piespēles un iekrājis pozitīvu lietderības koeficientu +7.

"Penguins" ar 57 punktiem 41 mačā ieņem ceturto vietu Austrumu konferencē.