NHL atceļ ierobežojumus klubu treneriem apstrīdēt tiesnešu lēmumus

Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlēs komandu treneri drīkstēs neierobežotu skaitu reižu apstrīdēt tiesnešu lēmumus un pieprasīt video atkārtojuma skatīšanos, ja laukumā varētu būt noticis būtisks pārkāpums, kas soģiem palicis nepamanīts, vēstīja aģentūra AP. Par izmaiņām līgas reglamentā ceturtdien vienojās klubu ģenerālmenedžeri.

NHL nebūs ierobežojumu, cik reizes treneri drīkst prasīt izskatīt video, ja viņiem šķitīs, ka ticis traucēts vārtsargs, nav fiksēta aizmugure vai kāda cita iemesla dēļ pirms vārtu guvuma tiesneši nav apturējuši spēli. 

Treneriem gan jārēķinās, ka tiesnešu lēmumu apstrīdēšana nebūs "bezmaksas", ja izrādīsies, ka soģiem ir taisnība. Nepamatota pirmā pretenzija maksās divu minūšu noraidījumu, bet nākamais neveiksmīgais izaicinājums tajā pašā spēlē būs jau 2+2 minūšu noraidījuma vērtē. 

Tiesnešiem būs ļauts pēc video izskatīšanas arī izvērtēt, vai ir pamatota lielā noraidījuma vai 2+2 minūšu soda piešķiršana. Pēc epizodes atkārtotas izskatīšanas tiesneši drīkstēs samazināt sodu. 

Izmaiņas NHL reglamentā veicināja vairākas tiesnešu nepamanītas epizodes aizvadītās sezonas izslēgšanas turnīrā. Piemēram, Rietumu konferences finālsērijas trešajā spēlē Sanhosē "Sharks" uzvaras vārtus pagarinājumā guva pēc piespēles ar roku. Jaunais reglaments paredz automātisku visu darbību video izvērtēšanu pamatlaika un pagarinājuma pēdējā minūtē.

NHL komisārs Garijs Betmens atzina, ka līga nevēlas bezgalīgi garas video skatīšanās, kas kavētu spēli, bet tajā pašā laikā grib nodrošināt iespēju apstrīdēt tiesneša lēmumu, ja treneriem ir pilnīga pārliecība par savu taisnību. 

Klubu ģenerālmenedžeri arī vienojās samazināt iemetienu skaitu neitrālā zonā. Iemetienu uzbrukuma zonā veiks arī gadījumā, ja tur ripa ārpus laukuma nonāks no uzbrūkošās komandas spēlētāja. Savukārt vairākumu ieguvusī komanda drīkstēs izvēlēties, kurā zonas iemetiena aplī veikt iemetienu. 

Līdzīgi Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) noteikumiem arī NHL spēlētājam būs nekavējoties jāpamet laukums pēc ķiveres nokrišanas. Vienīgais izņēmums paredzēts situācijā, kad ķivere nokrīt metiena pozīcijā esošam spēlētājam. Par tīšu pretinieka ķiveres notriekšanu pienāksies divu minūšu sods.

Saistītie raksti
Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti