Merzļikinu piesaistījusī «Blue Jackets» izvirzās vadībā NHL Stenlija kausa duelī

Kluba vēsturē pirmoreiz spēlējot Stenlija kausa izcīņas otrajā kārtā, Kolumbusas "Blue Jackets" otrdien mājās ar 2:1 pārspēja Bostonas "Bruins" vienību un Austrumu konferences pusfināla sērijā izvirzījās vadībā ar tādu pašu rezultātu 2:1, liecina Nacionālās hokeja līgas (NHL) informācija. "Blue Jackets" rīcībā ir Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins, kuru spēlēm gan nepiesaka.

Sērijas trešajā mačā pa vienai ripai laukuma saimniekiem pirmajās divās trešdaļās guva Būns Dženers un Mets Dišenē, bet "Bruins" vienīgais precīzais metiens izdevās otrā perioda izskaņā, kad rezultāta starpību samazināja Džeiks Debrusks. Sergejs Bobrovskis uzvarētāju vārtos atvairīja 36 metienus.

"Blue Jackets" uzvarēja otrajā spēlē pēc kārtas un iekļūšanai konferences finālā komanda varēs pietuvoties ceturtdien, kad Kolumbusā paredzēta sērijā ceturtā spēle. Iekļūšanai nākamajā kārtā nepieciešamas četras uzvaras.

Līgumu ar "Blue Jackets" martā noslēgušo Merzļikinu klubs nepiesaka spēlēm, bet viņš turpina individuālus treniņus un komandai ir nepieciešams kā papildu rezerves vārtsargs. Iespēja doties uz pasaules čempionātu Latvijas valstsvienības sastāvā Merzļikinam būs tikai pēc "Blue Jackets" sezonas noslēguma.

Jau vēstīts, ka pirmajā izslēgšanas kārtā Kolumbusas klubs pārliecinoši pārspēja regulārās sezonas spēcīgāko klubu Tampabejas "Lightning".