Merzļikinu atzīst par spēles zvaigzni «Blue Jackets» uzvarā, panākums arī Girgensonam

Latviešu hokeja vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvēta Kolumbusas "Blue Jackets" pirmdien ar 4:1 pārspēja Dalasas "Stars". Savukārt citā mačā Zemgus Girgensons atdeva rezultatīvu piespēli, palīdzot Bufalo "Sabres" ar 5:1 pieveikt Tampabejas "Lightning", liecina Nacionālās hokeja līgas (NHL) informācija.

Merzļikins šajā spēlē atvairīja 31 no 32 metieniem jeb 96,9%. Viņš tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni.

Sešās spēlēs Merzļikins vidēji atvairījis 95,2% metienus, kas ir otrs labākais rādītājs starp visiem NHL vārtsargiem, kas aizvadījuši vairāk par vienu spēli.

Latvietis šosezon vārtus sargājis četros mačos. Visos no tiem "Blue Jackets" spējuši uzvarēt. Savukārt abās spēlēs, kad viņš bija rezervē, Kolumbusas vienība zaudēja.

"Pašlaik mēs esam ļoti stipra ģimene, un tas ir lieliski," pēc spēles komandu raksturoja Merzļikins. Tāpat Merzļikins izteica uzslavas faniem, kas palīdz un dod papildu enerģiju laukumā.

Pēcspēles intervija ar Merzļikinu

Pēc uzvaras "Blue Jackets" pakāpušies uz septīto vietu NHL Austrumu konferencē. Līdz šim sešās spēlēs viņi iekrājuši astoņus punktus.

Kolumbusas "Blue Jackets" un Dalasas "Stars" spēles momenti

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Tikmēr citā spēlē Girgensons uz ledus pabija 17 minūtes (17:02), no kurām 25 sekundes vairākumā un minūti (1:18) skaitliskajā mazākumā. Viņš veica vienu metienu pa pretinieku vārtiem un bloķēja vienu ripu. Tāpat Girgensons uzvarēja 72% iemetienu. Spēli latvietis noslēdza ar pozitīvu lietderības rādītāju +2.

Ļoti svarīgu iemetienu Girgensons uzvarēja nepilnas sešas minūtes pirms mača beigām, kad "Lightning" bija nolēmuši vārtsargu aizstāt pret sesto laukuma spēlētāju. Uzreiz pēc ripas iegūšanas Roberts Hegs to raidīja pāri visam laukuma Tampabejas vienības vārtos.

Girgensons asistē vārtu guvumā

Sešās spēlēs Girgensons guvis divus vārtus un atdevis trīs rezultatīvas piespēles.

Sezonas kopvērtējumā "Sabres" ar deviņiem punktiem ieņem ceturto vietu NHL Rietumu konferencē.

Bufalo "Sabres" un Tampabejas "Lightning" spēles spilgtākās epizodes

Nākamo spēli "Sabres" aizvadīs ceturtdien viesos pret Anaheimas "Ducks". Dienu vēlāk "Blue Jackets" viesosies pie Ņujorkas "Rangers".