Merzļikins veicina «Blue Jackets» panākumu; «Penguins» gūst pirmo uzvaru bez Bļugera sastāvā

Latviešu hokejista Teodora Bļugera pārstāvēta Pitsburgas "Penguins" sestdienas agrajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē viesos ar 3:1 pieveica Ņūdžersijas "Devils", vēsta NHL. Uzvaru "Penguins" izcīnīja bez latvieša iesaistes, jo Bļugers pašlaik atrodas savainoto spēlētāju sarakstā. Tikmēr citā mačā Elvis Merzļikins palīdzēja Kolumbusas "Blue Jackets" ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā pieveikt Karolīnas "Hurricanes".

(papildināts ar "Blue Jackets" un "Sharks" spēļu rezultātiem)

Merzļikins atvairīja 35 no 37 metieniem jeb 94,6%.

Latviešu vārtsargs tika atzīts par mača pirmo zvaigzni. Arī komandas iekšējā vērtējumā viņš saņēma ceļojošo mača labākā spēlētāja cepuri.

Pēc spēles Merzļikins pauda, ko komanda lieliski sadarbojas un spēlētāji palīdz cits citam, novēršot kļūdas. Tāpat viņš uzteica komandu par bloķētajiem metieniem.

Pēcspēles intervija ar Merzļikinu

Spēles gaitā "Hurricanes" divreiz izvirzījās vadībā, turklāt otro reizi rezultātu "Blue Jackets" izlīdzināja pamatlaika pēdējā minūtē. Pagarinājumā ar precīzu metienu izcēlās Karolīnas komanda, un mājinieki jau svinēja uzvaru, taču pēc Kolumbusas trenera izaicinājuma tika secināts, ka pirms vārtu guvuma bija zonas pārkāpums, rezultātam paliekot nemainīgam.

Pēcspēles metienu sērijā Merzļikins atvairīja trīs no četriem metieniem, kamēr pretinieku kolēģis ielaida divas ripas.

Kolumbusas komandai šī bija otrā uzvara pēc kārtas, turklāt abi panākumi gūti tieši pret "Hurricanes". Arī nākamās divas "Blue Jackets" spēles būs tieši ar Karolīnas komandu.

Kolumbusas "Blue Jackets" un Karolīnas "Hurricanes" spēles spilgtākās epizodes

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Tikmēr citā mačā Bļugers traumas dēļ izlaida trešo spēli pēc kārtas. Latvietis guvis ķermeņa augšdaļas savainojumu. Vienība ziņojusi, ka rehabilitācijas process Bļugera savainojuma būs ilgstošs.

Pirms Bļugera savainojuma "Penguins" bija sešu uzvaru sērija, taču pēc latvieša izkrišanas no ierindas Pitsburgas komanda zaudēja pirmajās divās spēlēs. Šī bija komandas pirmā uzvara, kas izcīnīta bez Bļugera palīdzības.

Spēles rezultātu astotajā minūtē atklāja mājinieki. Viņi atradās vadībā līdz otrā perioda piektajai minūtei, kad "Penguins" rezultātu izlīdzināja, bet pusotru minūti vēlāk jau izvirzījās vadībā. Trešos vārtus viņi guva trešā perioda izskaņa.

Pitsburgas "Penguins" un Ņūdžersijas "Devils" spēles spilgtākie mirkļi

Savukārt Rūdolfa Balcera pārstāvētā Sanhosē "Sharks" ar 2:5 zaudēja Sentluisas "Blues". Šo spēli "Sharks" aizvadīja bez Balcera, jo viņš guvis savainojumu.

Sanhosē komandai šis bija ceturtais zaudējums pēc kārtas.

Sanhosē "Sharks" un Sentluisas "Blues" spēles momenti

Sezonas kopvērtējumā "pingvīni" ar 39 punktiem 31 spēlē ieņem trešo vietu NHL Austrumu divīzijā. Piecus punktus priekšā ir Ņujorkas "Islanders" un Vašingtonas "Capitals", kas uzvarējusi pēdējās septiņās spēlēs pēc kārtas.

Tikmēr "Blue Jackets" ar 33 punktiem 32 spēlēs ir piektie NHL Centrālajā divīzijā. Tāda pati bilance ir priekšā esošajai Čikāgas "Blackhawks". Savukārt "Sharks" ar 26 punktiem 29 spēlēs ir septītie NHL Rietumu divīzijā.

Pitsburgas komanda svētdien atkārtoti spēkosies ar "Devils". Arī šī spēle sāksies 19.00 pēc Latvijas laika. Dienu vēlāk paredzēts trešais "Blue Jackets" un "Hurricanes" savstarpējais mačs pēc kārtas, kā arī Sanhosē "Sharks" un Losandželosas "Kings" spēle.