Merzļikins tiek pie sausā panākuma, Bļugers gūst vārtus «Penguins» uzvarā

Pirmo sauso uzvaru šosezon ceturtdien izcīnījis Elvis Merzļikins, kura pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" ar 3:0 pieveica Nešvilas "Predators". Tikmēr citā mačā ar precīzu metienu izcēlās Teodors Bļugers, kurš palīdzēja Pitsburgas "Penguins" gūt panākumu pret Ņujorkas "Islanders" (4:1). Savukārt Rūdolfa Balcera Sanhosē "Sharks" mača galotnē ielaida vārtus un pagarinājumā ar 2:3 zaudēja Sentluisas "Blues", liecina Nacionālās hokeja līgas (NHL) informācija.

Merzļikinam darba netrūka, jo pa viņa vārtiem izdarīti kopumā 32 metieni. Latvietis tika atzīts par mača pirmo zvaigzni.

Pēc spēles Merzļikins bija pieticīgs, izsakoties par savu sniegumu. Viņš uzskata, ka pārāk daudz ripas pārvirzījis uz vārtu priekšu. Tāpat viņš bija pateicīgs komandas biedriem par palīdzību un bloķētajiem metieniem.

Latviešu vārtsargs pēc mača arī pauda, ka viņam patīk aizvadīt vairākas spēles pēc kārtas, tāpēc viņš nav sajūsmā, ka iepriekš viņš un Jūnass Korpisalo pamīšus spēlēja katru otro spēli.

Pēcspēles intervija ar Merzļikinu

Šī bija pirmā pilnā spēle, ko Merzļikins aizvadīja kopš janvāra. Iepriekš latviešu vārtsargs izlaida spēles divas nedēļas ķermeņa augšdaļas savainojuma dēļ.

Kolumbusas vienībai šī bija pirmā uzvara pēdējās trīs spēlēs.

Kolumbusas "Blue Jackets" un Nešvilas "Predators" mača momenti

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Tikmēr citā spēlē Bļugers tika pie sezonas trešā vārtu guvuma un devītā rezultativitātes punkta šosezon. Bļugers ar precīzu metienu izcēlās otrā perioda beigās, atlēkušo ripu raidot "Predators" vārtos. Tobrīd rezultāts kļuva 2:0.

Bļugers gūst trešos vārtus šosezon

Kopumā Bļugers spēlēja 15 minūtes (15:05), no kurām divarpus (2:26) skaitliskajā mazākumā un minūti (1:06) vairākumā. Bļugers četras reizes meta pa pretinieku vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus un uzvarēja 54% iemetienu. Spēli viņš noslēdza ar pozitīvu +/- rādītāju +1.

Pitsburgas "Penguins" un Ņujorkas "Islanders" spēles spilgtākie mirkļi

Savukārt Balcers spēlēja teju 12 minūtes (11:50), minūti un sešas sekundes uz ledus esot vairākumā. Viņš veica vienu metienu, pielietoja vienu spēka paņēmienu un bloķēja divas pretinieku ripas. Spēli Blacers noslēdza ar neitrālu +/- rādītāju.

Vēl pēdējai pamatlaika minūtei sākoties, "Sharks" bija vadībā ar 2:1, taču 40 sekundes pirms laika beigām "Blues" izlīdzināja rezultātu un pagarinājumā tika pie uzvaras.

Sanhosē "Sharks" un Sentluisas "Blues" mača zīmīgākās epizodes

Sezonas kopvērtējumā "Blue Jackets" ar 20 punktiem 18 spēlēs ieņem piekto vietu NHL Centrālajā divīzijā. Tādā pašā pozīcijā Austrumu divīzijā ir "Penguins", kas 15 spēlēs tikuši pie 17 punktiem. Savukārt "Sharks" ar 14 punktiem 15 mačos ir pēdējā astotajā vietā Rietumu divīzijā. Lai kvalificētos Stenlija kausa izcīņai, regulārā sezona jānoslēdz savas divīzijas labāko četru komandu vidū.

Visām trim latviešu pārstāvētajām komandām sestdien paredzētas spēles ar tiem pašiem pretiniekiem.