Merzļikins tiek atzīts par mača pirmo zvaigzni dramatiskā uzvarā; Panākumu NHL spēlē gūst arī Bļugers

Latviešu hokeja uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas "Penguins" ar 5:2 piektdien pieveica Vegasas "Golden Knights". Savukārt četru zaudējumu sēriju izdevās pārtraukt Elvja Merzļikina Kolumbusas "Blue Jackets", kas ar 3:2 pēcspēles metienos pieveica Minesotas "Wild", liecina Nacionālās hokeja līgas (NHL) informācija.

Bļugeram šī bija otrā spēle pēc žokļa traumas gūšanas. Latvietis spēlēja 15 minūtes (15:28), no kurām divas minūtes (2:08) skaitliskajā mazākumā. Viņš veica divus metienus, uzvarēja 54% iemetienu un spēli noslēdza ar neitrālu +/- rādītāju.

Pitsburgas komandai šī bija pirmā uzvara pēdējās trīs spēlēs.

Pitsburgas "Penguins" un Minesotas "Wild" spēles momenti

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Citā spēlē Merzļikins pēc spēles pārtraukuma atgriezās "Blue Jackets" vārtos. Viņš atvairīja 36 no 38 metieniem jeb 94,7%, kas ir labāk par latvieša vidējo rādītāju šosezon. Merzļikins šosezon vidēji atvaira 90,3% metienu.

Merzļikins tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni.

"Es nedomāju, es vienkārši spēlēju," teica Merzļikins, kurš ir pateicīgs par iespēju spēlēt Kolumbusas komandā. Viņš arī norādīja, ka viņam vēl ir daudz jāmācās, jo līgā viņš ir tikai trešo gadu. "Bija sajūta kā izslēgšanas spēlē, bija ļoti patīkami spēlēt. Ceru, ka arī nākamās spēles būs tādas," piebilda sportists.

"Blue Jackets" atradās iedzinējos kopš otrā perioda vidus. Rezultātu izlīdzināt Kolumbusas komandai izdevās vien 32 sekundes pirms pamatlaika beigām, spēlējot ar sešiem laukuma spēlētajiem.

Kolumbusas "Blue Jackets" un Minesotas "Wild" spēles momenti

Kolumbusas vienībai šis bija pirmais panākums pēdējās piecās spēlēs. Pašlaik vienība ar 61 punktu 59 spēlēs ir devītajā vietā NHL Austrumu konferencē. No izslēgšanas spēļu zonas šķir tikai viena pozīcija, tomēr priekšā esošā Vašingtonas "Capitals" 60 spēlēs sakrājusi 74 punktus.

Tikmēr "Penguins" ar 79 punktiem 59 spēlēs ir konferences piektajā vietā. Tikpat punktu ir arī priekšā esošajai Toronto "Maple Leafs", kas aizvadījuši par spēli mazāk.

Svētdien agrās spēle paredzēta Pitsburgas komandai, kas tiksies ar Karolīnas "Hurricanes". Tā sāksies 19.00 pēc Latvijas laika. Svētdien spēlēs arī "Blue Jakcets", kas uzņems Vegasas "Golden Knights".