Merzļikins paliek nepārspēts otro spēli pēc kārtas; uzvar arī Girgensons un Bļugers

Latvijas izlases hokejists Elvis Merzļikins otro spēli pēc kārtas savus vārtus nosargāja neieņemtus, kamēr viņa pārstāvētā Kolumbusas „Blue Jackets” savu skatītāju priekšā ar 3:0 pieveica Bostonas „Bruins”. Tikmēr citās Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlēs pie panākumiem tika arī Zemgus Giregensona pārstāvētā Bufalo „Sabres” un Teodora Bļugera Pitsburgas „Penguins”, liecina NHL informācija.

Merzļikins atvairīja 34 no 34 metieniem. Kopumā latvietis nav pārspēts jau 137 minūtes un 51 sekundi.

„Komanda spēlēja ļoti labi, viņi nogrieza Bostonai iespējas. Komanda paveica lielāku darbu nekā es, tāpēc tā ir komandas sausā uzvara,” pēc spēles komandas biedrus slavēja Merzļikins.

Rezerves vārtsargs šajā spēlē atkal bija Matīss Edmunds Kivlenieks, kurš vēl gaida savu NHL debiju.

Kolumbusas „Blue Jackets” – Bostonas „Bruins” spēles momenti

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pēdējās astoņās spēlēs „Blue Jackets” vārtu drošība tikusi uzticēta Merzļikinam, kurš vienībai šajā laika posmā palīdzējis tikt pie sešiem panākumiem. Pēdējās astoņās spēlēs viņš vidēji ielaidis 1,64 ripu, atvairot 95,0% pretinieku metienu.

Visas sezonas garumā Merzļikins 18 spēlēs ielaidis vidēji 2,53 ripas un atvairījis 92,1% metienu.

Tikmēr citā spēlē Bļugers laukumā pabija 16 minūtes un 32 sekundes, viņa pārstāvētā „Penguins” ar 7:3 pieveica Minesotas „Wild”. Latvietis šajā spēlē izpildīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, maču noslēdzot ar pozitīvu +/- rādītāju +1.

Šī bija atgriešanās spēlē „Penguins” līderim Sidnijam Krosbijam, kurš izcēlās ar vārtu guvumu un trim rezultatīvām piespēlēm.

Savukārt Jevgēņijs Malkins guva divus vārtus un atdeva vienu rezultatīvu piespēli.

Pitsburgas „Penguins” un Minesotas „Wild” spēles epizodes

Citā spēlē Girgensona „Sabres” ar 4:2 pieveica Vegasas „Golden Knights”.

Latvietis spēlēja teju 16 minūtes (15:53), no kurām nepilnas trīs (2:44) skaitliskajā mazākumā. Deviņas sekundes Girgensons spēlēja arī vairākumā. Sev atvēlētajā laikā viņš izpildīja vienu metienu pa pretinieka vārtiem un spēli noslēdza ar lietderības rādītāju +1.

Bufalo „Sabres” un Minesotas „Wild” spēles mirkļi

Tikmēr kārtējo neveiksmi piedzīvojusi Otavas „Senators”, kas ar 2:3 pagarinājumā atzina Čikāgas „Blackhawks” pārākumu.

Rūdolfs Balcers šoreiz spēlēja desmit minūtes (10:04), no kurām divas (2:22) skaitliskajā vairākumā.  Viņš izpildīja divus metienus un trīs spēka paņēmienus.

Otavas „Senators” – Čikāgas „Blackhawks” spēles epizodes

NHL Austrumu konferences kopvērtējumā  „Penguins” ar 63 punktiem 46 spēlēs ieņem trešo vietu. Uzreiz aiz izslēgšanas spēļu zonas devītajā pozīcijā ir Kolumbusas „Blue Jackets”, kas 47 spēlēs tikuši pie 54 punktiem. Par pieciem punktiem mazāk ir „Sabres”, kas atrodas 11. vietā, savukārt „Senators” ar 40 punktiem ieņem 15. vietu.

Visām latviešu pārstāvētajām NHL vienībām nākamās spēles paredzētas ceturtdien. „Penguins” spēlēs pret „Bruins”, „Blue Jackets” – pret Karolīnas „Hurricanes”, „Senators” – pret „Golden Knights” un „Sabres” – pret Dalasas „Stars”.