Merzļikins nāk laukumā uz maiņu un palīdz «Blue Jackets» atspēlēties pēc trīs vārtu deficīta

Latviešu hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins ceturtdien pirmo reizi devās laukumā Nacionālās Hokeja līgas (NHL) izslēgšanas spēlēs. Merzļikins vārtos stājās otrā perioda vidū, palīdzot Kolumbusas "Blue Jackets" atspēlēties no 0:3 un papildlaikā uzvarēt Toronto "Maple Leafs" ar 4:3. Sērijā līdz trim uzvarām "Blue Jackets" ir vadībā ar 2-1.

(papildināts ar Merzļikina komentāru)

Uz maiņu nākušais Merzļikins atvairīja 21 pretinieku metienu. Latvietis spēlēja 49 minūtes un 35 sekundes. Viņš laukumā devās otrā perioda devītajā minūtē, nomainot Jūnasu Korpisolu, kurš īsā laika posmā bija ielaidis divas ripas. Somu vārtsargs šajā mačā atvairīja 12 no 15 metieniem.

"Ir grūti iesaistīties spēlē pēc maiņas. Šī bija mana pirmā pieredze izslēgšanas spēlēs, bet es neuzliku uz sevi nekādu spiedienu, jo mēs jau zaudējām 0:3," pēc spēles medijiem teica Merzļikins. "Ir jābūt gatavam katrā spēlē, pat ja tu zini, ka tu būsi uz soliņa," piebilda latvietis. Viņš arī atzina, ka izslēgšanas spēļu temps ir ātrāks nekā regulārajā sezonā

Merzļikins tika nosaukts par komandas trešo zvaigzni.

Ar trim gūtiem vārtiem uzvarētājiem izcēlās Pjērs Lūks Dubuā. Viņš arī guva uzvaras vārtus.

Pirmais periods noslēdzās ar 1:0, bet otrā perioda vidū nepilnu divu minūšu laikā rezultāts kļuva 3:0. Pēc vārtsargu maiņas "Blue Jackets" vienus vārtus atguva, bet pēdējā trešdaļā Kolumbusa spēja rezultātu izlīdzināt. Uzvaru Merzļikina pārstāvētā vienība nodrošināja vien papildlaika 19. minūtē.

Spēles spilgtākie momenti

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Nākamā savstarpējā spēle komandām paredzēta piektdien.

Stenlija kausa izcīņā šogad piedalās 24 komandas, kas ir par astoņām vairāk, nekā ierasts. Katras konferences četras stiprākās komandas pirmās kārtas izslēgšanas turnīrā nepiedalās. Pārējās komandas sadalītas pāros un spēkojas līdz kādas vienības trim uzvarām. Uzvarētāji otrajā kārtā spēlēs ar kādu no četrām labākajām konferences komandām.