Merzļikins izcīna sauso uzvaru NHL spēlē; Bļugeram divas rezultatīvas piespēles panākumā

Latviešu hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins trešdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā palika nepārspēts, viņa pārstāvētajai Kolumbusas "Blue Jackets" ar 3:0 pārspējot Vinipegas "Jets". Tikmēr citā spēlē Teodors Bļugers atdeva divas rezultatīvas piespēles, veicinot Pitsburgas "Penguins" panākumu pār Vankūveras "Canucks", liecina NHL informācija.

(papildināts ar Balcera uzvaru)

Merzļikins komandas uzvarā atvairīja visus 36 metienus. Viņš arī tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni.

Elvis Merzļikins stāsta par savu sniegumu
00:00 / 00:32
Lejuplādēt

Pēc spēles latvietis teica, ka šī ir pirmā sausā uzvara šosezon, bet viņš ir pārliecināts, ka ne pēdējā. Tāpat viņš uzteica savus komandas biedrus, kas kopumā bloķēja 16 metienus.

Kolumbusas vienībai šī bija ceturtā uzvara pēdējās piecās spēlēs.

Kolumbusas "Blue Jackets" un Vinipegas "Jets" spēles momenti

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Citā spēlē Teodors Bļugers spēlēja 16 minūtes (16:05), no kurām 46 sekundes vairākumā un 49 sekundes mazākumā. Viņš veica vienu metienu, asistēja divos vārtu guvumos, pielietoja vienu spēka paņēmienu, bloķēja pretinieku metienu un uzvarēja 17% iemetienu. Spēli latvietis noslēdza ar pozitīvu lietderības rādītāju +2.

Bļugers asistēja komandas trešajā vārtu guvumu, tobrīd rezultātam otrā perioda izskaņā kļūstot 3:0. Latvietis atbruņoja pretinieku un ievadīja pretuzbrukumu, kas noslēdzās ar vārtu guvumu.

Bļugers atdod pirmo rezultatīvo piespēli mačā

Otro rezultatīvo piespēli Bļugers veica mača pēdējā minūtē, palīdzot komandas biedriem ripu raidīt tukšos vārtos.

Bļugers spēles izskaņā asistē vārtu guvumu

Šosezon Bļugers guvis piecus vārtus un četras reizes izcēlies ar rezultatīvām piespēlēm.

Pitsburgas "Penguins" un Vankūveras "Canucks" spēles momenti

Uzvaru trešdien izcīnīja arī Rūdolfa Balcera pārstāvētā Sanhosē "Sharks", kas ar 6:3 apspēlēja Otavas "Senators".

Balcers uz ledus pabija 16 minūtes (16:04), no kurām minūti (1:18) skaitliskajā mazākumā. Liepājnieks veica divus metienus, pielietoja trīs spēka paņēmienus, bloķēja divus pretinieku metienus un atdeva vienu rezultatīvu piespēli. Spēli viņš noslēdza ar neitrālu +/- radītāju.

Rezultatīvu piespēli Balcers atdeva trešā perioda vidū, rezultātam kļūstot 4:3. Vēlāk izrādījās, ka tieši šie bija uzvaras vārti spēlē.

Balcers asistē vārtu guvumā

Tikmēr citā mačā Zemgus Girgensona Bufalo "Sabres" ar 1:5 zaudēja Bostonas "Bruins".

Girgensons spēlēja 12 minūtes (12:04), no kurām 52 sekundes vairākumā un 40 sekundes mazākumā. Viņš veica divus metienus, pielietoja divus spēka paņēmienus, bloķēja vienu pretinieku metienu un spēli noslēdza ar neitrālu +/- rādītāju.

Latvietis par pretinieka grūšanu apmalē saņēma piecu minūšu noraidījumu un liegumu turpināt spēli.

Girgensona pārkāpums

Bufalo "Sabres" un Bostonas "Bruins" mača zīmīgākie mirkļi

Sezonas kopvērtējumā "Blue Jackets" ar 22 punktiem 17 spēlēs pacēlušies uz septīto vietu NHL Austrumu konferencē. Pozīciju zemāk ar tikpat punktiem 19 mačos ir Pitsburgas "Penguins". Savukārt "Sabres" ar 16 punktiem 19 spēlēs ir 13. vietā.