Merzļikins atgriežas «Blue Jackets» vārtos ar uzvaru pār «Canucks»

Latviešu hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins svētdien aizvadīja pirmo Nacionālās Hokeja līgas (NHL) spēli pēc savainojuma izdziedēšanas. Latvieša pārstāvētā Kolumbusas „Blue Jackets” ar 2:1 pieveica Vankūveras „Canucks”, tādējādi nostiprinot pozīcijas izslēgšanas spēļu zonā, vēsta NHL.

Merzļikins atvairīja 26 no 27 metieniem jeb 96,3%. Viņš arī tika atzīts par mača trešo zvaigzni.

Šī latviešu vārtsargam bija pirmā spēle kopš 25. februāra, kad viņš sadursmē cieta ar pretinieku hokejistu.

Abus vārtus „Blue Jackets” guva otrajā periodā, bet Vankūveras klubs vienīgo reizi latvieti pārspēja pēdējā trešdaļā.

Kolumbusas „Blue Jackets” un Vankūveras „Canucks” spēles momenti

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Sezonas kopvērtējumā Kolumbusas vienība ar 81 punktu 70 spēlēs ieņem sesto vietu NHL Austrumu konferencē. Lai gan „Blue Jackets” nav starp divīzijas trim labākajām komandām, viņi pašlaik ir pirmajā vietā starp komandām, kas automātiski nekvalificējas.

Nākamo spēli Merzļikina klubs aizvadīs ceturtdien pret tiešajiem konkurentiem Teodora Bļugera pārstāvēto Pitsburgas „Penguins”, kas atrodas pozīciju augstāk kopvērtējuma tabulā.

KONTEKSTS:

NHL sacensībās startē 31 komanda, kas sadalīta Austrumu un Rietumu konferencēs. Savukārt katra konference iedalīta divās divīzijās. Izslēgšanas spēļu turnīram jeb Stenlija kausa izcīņai automātiski kvalificējas katras divīzijas trīs labākās komandas. Vēl divas vietas katrā konferencē iegūst divas no atlikušajām komandām, kas sakrājušas visvairāk punktus neatkarīgi no viņu pārstāvētās divīzijas.