Merzļikins ar kvalitatīvu sniegumu palīdz «Blue Jackets» pārspēt spēcīgo «Lightning»

Sestdien sezonas trešajā spēlē Elvim Merzļikinam izdevās tikt pie pirmā panākuma, viņa pārstāvētajai Kolumbusas „Blue Jackets” ar 5:2 uzvarot Tampabejas „Lightning”. Uzvara „Blue Jackets” ļāva pacelties uz otro vietu turnīra tabulā, liecina Nacionālās hokeja līgas (NHL) informācija.

(paildināts ar Merzļikina pēcspēles komentāru)

Merzļikins kopumā atvairīja 30 no 32 metieniem jeb 93,8% pretinieku raidījumus. Viņš arī tika atzīts par spēles trešo zvaigzni. Sezonas pirmajās divās spēlēs latvietis atvairīja 86,7% pretinieku metienus.

Pēc spēles Merzļikins līdz galam nebija apmierināts ar savu sniegumu, jo vairākas ripas tika atsistas tieši vārtu priekšā. „Prieks, ka pirmo uzvaru izdevās izcīnīt agrāk nekā pagājušajā sezonā,” ar ironiju teica Merzļikins. Tāpat latvietis pauda, ka ir grūti spēlēt arēnā bez skatītājiem, jo viņu atbalsts palīdz spēlēs gaitā.

Pēcspēles intervija ar Merzļikinu

Tampabejas komandai šis bija pirmais zaudējums šosezon.

Pirmos vārtus Merzļikins ielaida spēles piektajā minūtē, ripai neveikli pārveļoties pāri latvieša kājsargiem.

Tampabejas prieki gan nebija ilgi, jo jau 17 sekundes vēlāk „Blue Jackets” rezultātu izlīdzināja. Trešdaļas vidū Kolumbusas komanda jau izvirzījās vadībā, bet perioda pēdējā minūtē rezultāts tapa 3:1. Tiesa, atlikušajās sekundēs „Lightning” vienus vārtus vairākumā atguva.

Otrajā periodā vārti netika gūti, taču trešajā periodā vēl divas ripas slīdēja viesu vārtos, Kolumbusas komandai svinot drošu panākumu.

Spēles spilgtākās epizodes

Līdz šim Merzļikins un Jūnass Korpisalo pamīšus sargājuši „Blue Jackets” vārtus. Sagaidāms, ka arī nākamajā spēlē otrdien pret Floridas „Panthers” vārtus sargās tieši Korpisalo.

Neilgi pirms spēles sākuma tapa zināms, ka „Blue Jackets” maiņas darījumā pievienosies somu talants Patriks Laine un Džeks Rosloviks, kamēr pretējā virzienā uz Vinipegas „Jets” devās Pjērs Luks Dibuā. Tāpat „Jets” ieguva 2022. gada trešās kārtas drafta tiesības.

Pēc sešām spēlēm Kolumbusas vienība ar sešiem punktiem atrodas otrajā vietā NHL Centrālajā divīzijā. Tikpat punkti ir arī pirmajā vietā esošajai Tampabejas komandai, kas aizvadījuši vien četras spēles. Lai kvalificētos play-off turnīram, jāieņem vismaz ceturtā vieta astoņu komandu konkurencē.

Katrai komandai šajā NHL sezonā paredzētas 56 regulārās sezonas spēles ierasto 82 vietā.