Merzļikinam trešās zvaigznes statuss uzvarētā NHL spēlē; panākumi arī Bļugeram un Girgensonam

Latviešu hokeja vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" piektdien ar 4:2 pārspēja Vankūveras "Canucks". Savukārt citā spēlē Zemgus Girgensona Bufalo "Sabres" ar 4:1 pieveica Monreālas "Canadiens". Pie uzvaras tika arī Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas "Penguins", kas ar 1:0 apspēlēja Ņujorkas "Islanders", liecina Nacionālās Hokeja līgas (NHL) informācija.

Merzļikins uzvarā atvairīja 39 no 41 metiena jeb 95,1%.

Latviešu vārtsargs tika atzīts par spēles trešo zvaigzni.

Kolumbusas vienībai šī bija trešā uzvara pēc kārtas un piektā pēdējo sešu spēļu laikā.

Kolumbusas "Blue Jackets" un Vankūveras "Canucks" spēles momenti

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Citā spēlē Girgensons uz ledus bija 15 minūtes (15:05), no kurām minūti (1:16) vairākumā un pusotru minūti (1:32) mazākumā. Viņš veica trīs metienus, pielietoja divus spēka paņēmienus, bloķēja vienu pretinieku ripu un uzvarēja 56% iemetienu. Latvietis spēli noslēdza ar neitrālu +/- rādītāju.

"Sabres" šī bija pirmā uzvara pēc četru zaudējumu sērijas.

Bufalo "Sabres" un Monreālas "Canadiens" mača mirkļi

Pitsburgas komandas uzvarā Bļugers spēlēja teju 17 minūtes (16:52), no kurām divas minūtes (2:12) mazākumā. Sev atvēlētajā laikā latvietis veica vienu metienu, bloķēja vienu pretinieku raidījumu pa vārtiem un uzvarēja 56% iemetienu. Bļugers maču noslēdza ar neitrālu +/- koeficientu.

Pitsburgas vienība, kas iepriekš zaudēja astoņas no desmit spēlēm, pratusi uzvarēt pēdējos piecos mačos pēc kārtas.

Pitsburgas "Penguins" un Ņujorkas "Islanders" spēles spilgtākās epizodes

Tikmēr Rūdolfa Balcera pārstāvēta Sanhosē "Sharks" ar 1:4 zaudēja Toronto "Maple Leafs".

Latvietis laukumā pabija nepilnas 14 minūtes (13:55), no kurām 47 sekundes mazākumā. Viņš pa vārtiem nemeta, bet pielietoja četrus spēka paņēmienus un nopelnīja negatīvu rādītāju -2.

Sezonas kopvērtējumā "Sharks" ar 21 punktu 20 spēlēs atkrituši uz 10. vietu NHL Rietumu konferencē.

Sekmīgāk iet Kolumbusas "Blue Jackets", kas ar 24 punktiem 18 spēlēs ir septītie Austrumu konferencē. Pozīciju zemāk ir Pitsburgas "Penguins", kas tikpat punktus sakrājuši 20 spēlēs. Tikmēr "Sabres" ar 18 punktiem 20 spēlēs ir 13. vietā Austrumu konferencē.

Vēlāk sestdien Bufalo "Sabres" viesos spēlēs ar Detroitas "Red Wings", Pitsburgas "Penguins" uzņems "Canadiens", kamēr "Blue Jackets" izbraukumā spēlēs ar Sentluisas "Blues". Dienu vēlāk "Sharks" Čikāgā tiksies ar vietējo "Black Hawks" komandu.